9 Únor

Jíst nebo kouřit konopí?

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék Komentáře: 0

V dnešním článku se podíváme na rozdíly mezi tím, zda konopí a jeho produkty konzumujeme, či zda konopí kouříme. Při kouření konopí jsou účinky na člověka téměř okamžité. U některých „ostřejších“ odrůd konopí může při kouření nastat kýžený efekt již do pěti minut od prvního šluku. Po kouření trvá rauš obvykle hodinu až dvě a půl hodiny, a pokud stav začne pomalu odcházet, dá se rychle obnovit několika novými šluky. Při konzumaci konopí, člověk musí čekat asi mezi půl hodinou až hodinou a půl, než zaregistruje první stadium opojení. Poté ovšem euforické stavy dále a dále narůstají a mohou trvat od čtyř do osmi hodin, v některých případech dokonce i déle. Tento dlouhý rauš ocení zejména ti, kteří se ocitají v prostředích, kde se nemůže kouřit a nemohou si tedy jointa zapálit. Třebaže při konzumaci konopí v jídle se žádoucí účinky mohou dostavit až po 90 minutách, většina receptů na pokrmy z konopí jsou sestaveny tak, aby efekt byl rychlejší. Některé recepty dokonce přinášejí první postřehnutelný efekt dokonce do patnácti minut po pozření. Jednou více méně výhodou kouření marihuany je, že je prakticky nemožné se při něm předávkovat. Jestliže toho člověk vykouřil opravdu moc, buď sám přestane, anebo ztratí vědomí.

konop1

Ovšem při konzumaci marihuany, můžete drogy sníst mnohokrát víc, než snesete a než se dostaví vůbec první záblesky rauše. Pokud se tak stane, lze teoreticky až ztratit vědomí na dobu 12 až 48 hodin, v závislosti na pozřeném množství. Průměrnému labužníkovi je proto doporučováno, aby byl při určování krajní hranice své drogové konopné snášenlivosti velmi opatrný.

Rozhodnutí zda konopí kouřit či konzumovat, je tedy jen a jen na Vás. Zastánci konzumace také rádi vyzdvihují, že při konzumaci konopí se do těla nedostávají škodlivé látky vznikající při spalování, a proto je tedy „zdravější“ konopí jíst. V dnešní pokročilé době, ale už i kuřáci oponují, že konopí nemusí kouřit klasickým způsobem, čili spalováním drogy, ale mohou využít široké a dostupné škály vaporizérů, ve kterých lze konopí kouřit, ovšem bez vzniku produktů spalování. Ve vaporizéru se totiž marihuana, či jakákoliv jiná bylina nespaluje, ovšem zahřívá se na vysokou teplotu, při které se již začaly odpařovat požadované látky a esence, ovšem nedošlo ještě k hoření. Rauš se tedy dostavuje stejně rychle jako při klasickém kouření, ovšem neinhalujete do těla škodlivé látky vznikající při hoření. Díky vaporizérům se tedy síly obou táborů vyrovnaly a dnes říct, zda je „zdravější“ kouření či konzumace marihuany, jednoznačně nelze.

Zdroj: GOTTLIEB, Adam. Vaříme s konopím. Olomouc: Votobia, 1995. ISBN 80-858-8570-0.

Poslat komentář

*