10 Leden

Americké prasata mají na svém jídelníčku marihuanu

V americkém státě Washington přišli pěs­titelé léčebné marihuany na způsob, jak zužitkovat konopný odpad v podobě listů, stonků a kořenů. Postupnými experimenty a pokusy jedna z amerických farem zjistila, že konzumace marihuany zvyšuje u prasat chuť k jídlu, tím pádem se je daří lépe vykrmit.

S krmením prasat marihuanou experimentuje například farmářka Susannah Grossová z farmy severně od washingtonské metropole Seattle. Čtyři prasata vykrmovala konopím a tyto prasata přibrala za čtyři měsíce o 9 až 13,6 kilogramů více než zbylých šest prasat v chovu. Agentura Reuters vysvětluje tento jev jednoduše. Po marihuaně, která stimuluje chutě, prasata více jedla a tím i samozřejmě přibrala na váze.

Legální pěstitel konopí pro lékařské účely Matt McAlman vidí v krmení prasat marihuanou novou obchodní příležitost. Marihuanou by chtěl pěstitel začít dokonce krmit i kuřata či dobytek.

Podle řezníka ze Seattlu William von Schneidau některým zákazníkům dokonce vepřové maso víc chutná než maso z prasat běžného chovu. Přesvědčil se o tom, když porcoval vepřové maso z farmy Susanne Grossové a podával jej jako součást svého menu.

Ve Washingtonu a v Coloradu je už marihuana legální

Obyvatelé Washingtonu v loňském roce v referendu rozhodli o legalizaci marihuany. Do loňského podzimu se mohla marihuana využívat pouze pro lékařské účely a prodávat v lékárnách. Nyní připravuje Washington zákon, který by novému byznysu mohl dát jasná pravidla a řešil i otázku odvodu daní. Úřady odhadují, že by toto nové podnikání s legalizovanou marihuanou mohl státu vynést za pět let cca dva miliardy dolarů.

map

Marihuanu pro „rekreační účely“ schválili v listopadu též v Coloradu. Dospělí občané (od 21 let) mohou mít u sebe 28 gramů marihuany nebo mohou pěstovat doma až šest rostlinek konopí. Licencované obchody budou moci drogu prodávat již od roku 2014. Marihuana se ovšem nebude moci užívat na veřejnosti.

Poslat komentář

*