24 Září

Charlotte Figi: dívka která mění zákony o lékařské marihuaně napříč Amerikou

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék, Legalizace konopí Komentáře: 1

Guvernér Floridy Rick Scott podepsal zákon o lékařské marihuaně povolující užití odrůdy Charlotte´s Web, rostlinky marihuany, která je užívaná při léčbě nemocí jako je epilepsie.

„Charlottina pavučina“ je nyní legální v několika státech jako forma terapie. Mnoho dalších podobných zákonů je v současné době v nejrůznějším stádiu schvalování, ale všechny postupují kupředu a to je hlavní.

Nicméně, tato droga by se nikdy nestala uznávaným léčivem, kdyby nebylo jedné dívky – Charlotte Figi.

Charlotte je nyní sedm, trpí Dravetovým syndromem, tedy těžkou formou epilepsie. Měla by záchvaty trvající až několik hodin a jako důsledek tohoto utrpení by byla trvale hospitalizována.

Dravetův syndrom zatím nemůže být léčen a děti s touto poruchou mají vzrůstající potíže spolu s tím, se zvyšuje riziko jejich náhlého nevysvětlitelného úmrtí.

Charlotte z Colorada bylo podáváno každé léčivo a poskytnuta každá metoda, předtím než její rodiče přesvědčili dva licencované doktory k tomu, aby jí předepsali léčebnou marihuanu. Chtěli jí prostě poskytnout nějakou další možnost. Když jim jejich zásoby začaly docházet, obrátili se o pomoc na Stanley brothers, jedny z největších pěstitelů marihuany v Coloradu.

Bratři zkřížili rostlinku marihuany s technickým konopím a toto spojení prokázalo potenciál pro zdravotní užití. Poté co několik let na Carlotte testovali různé rostlinky, konečně našli jednu – nyní pojmenovanou Charlotte’s Web, která zredukovala její záchvaty na dva až tři za měsíc ze zhruba tří set za týden.

Po dvou letech této léčby se Charlottin příběh začal šířit a získal si celosvětovou pozornost. Byla tématem hned dvou dokumentů CNN a objevila se v několika televizních show.

Její případ také vedl k legalizaci lékařské marihuany v několika státech napříč USA – z nichž Florida je zatím tím posledním.

Od té doby je marihuana používána při léčbě mnoha dětí s Dravetovým syndromem.

leaf

Charlottina matka Paige Figi k rostlince říká: „Pomohla se vším. Teď je 99% záchvatů mé dcery kontrolovaných. Nemusí už potravu přijímat skrz trubici a to jsme jí předtím mohli krmit pouze tímto způsobem. Také už nemá své autistické zvyky a chování. Navíc se zbavila poruch spánku. Může chodit – už vůbec není ve svém kolečkovém křesle – a mluví. Předtím mluvit nemohla a teď mluví. To je záležitost, která vám změní celý život, život obracející medicína.“

Po podepsání zákonu na Floridě, guvernér Scott řekl: „Jako otec a dědeček nikdy nechcete vidět dítě trpět. Schválení Charlotte’s Web je naší jistotou, že děti na Floridě, které trpí záchvaty a jinými oslabujícími nemocemi budou mít možnost využít lék, který jim pomůže ke zlepšení kvality jejich života. Jsem hrdý na to, že tu dnes mohu stát s rodinami, které si zaslouží možnost, poskytnout svým dětem tu nejlepší možnou péči.“

Text je volným až svévolným překladem:

http://www.ibtimes.co.uk/charlotte-figi-girl-who-changing-medical-marijuana-laws-across-america-1453547

Komentáře

Poslat komentář

*