2 Květen

Hašiš, Hašišový olej, Skuff (čaras)

Autor: admin Kategorie: aktuality, Odrůdy konopí, Pěstování konopí Komentáře: 0

„Slangové označení mezi uživateli je haš, čoko, čokoláda, hovno apod. Doležal (1998) uvádí, že hašiš je tvořen z pryskyřičného sekretu květů a horních lístků rostliny. Hlavní producenti hašiše jsou v oblasti středního východu. Kanabisová pryskyřice je sbírána a tvarována do formy kvádrů, tablet, koulí a kostek. V této formě se vyskytuje na černém trhu. Čerstvý hašiš je měkký a vláčný (podobný plastelíně), po vyschnutí tvrdý a má tendenci se drolit. Barva je hnědá, zelená a černá v různých odstínech. Obsah THC je asi 5x vyšší než v marihuaně. Hašiš se užívá kouřením, v nápojích a v jídle. Při kouření se míchá s tabákem, marihuanou anebo se kouří samotný. Před samotným přidáním drogy do jointu nebo cigarety se kousek hašiše zahřeje nad plamenem (zapalovačem). Díky tomu hašiš změkne a stane se opět plastickým a lépe se odděluje. Oblíbeným způsobem kouření je ve vodní dýmce (shishe) smíchaný s ochuceným tabákem.

Specifický způsob užívání hašiše je tzv. „suchý drink“. Princip spočívá v napíchnutí kousku hašiše na ostrou jehlu a následném zapálení. Tento se pak vloží do prázdné sklenice a přikryje kouskem papíru. Sklenice se tak naplní kouřem, který se pak „vypije“. Použití hašiše v potravě nebo v nápojích se řídí stejnými pravidly jako použití marihuany.

Hašišový olej

Nožina (1997) popisuje hašišový olej jako hustou lepkavou hmotu tmavohnědé až černé barvy s vysokým obsahem THC (až 30%). Pro vyvolání psychoaktivního efektu postačuje několik kapek smíchaných s tabákem nebo nakapaných do pokrmu či nápoje.

Skuff (čaras)

Definovat skuff je obtížné, mnozí autoři se při popisu tohoto produktu z konopí rozcházejí. Označení skuff se používá pro speciální typ „hašiše“, kdy se sbírají ze suchých okvětních části a lístků nejjemnější částečky pryskyřice. Vzhledově se od hašiše tradičně vyráběného ručně dosti liší. Jedná se o práškový materiál barvy hnědé až zelené. Nejjednodušším způsobem výroby je zakoupení drtičky na marihuanu se speciálním nano-sítkem. Při každém drcení propadá přes ultra jemné sítko v dolní části drtičky trocha materiálu a ten se zachytává v kontejneru, který je součástí přístroje. Další způsob výroby je za použití větší sklenice a mrazícího boxu. Asi jednu desetinu objemu nádoby vyplníme suchým materiálem a uzavřeme. Vložíme do mrazícího boxu. Po dvou hodinách sklenici vyjmeme a přibližně minutu s ní divoce potřásáme. Pak otevřeme víčko a obsah vysypeme. Na vnitřní stěně nádoby lze pak prstem setřít jemnou vrstvičku vyráběného skuffu, který je ihned připraven k použití. Vysypaný materiál znovu vložíme do sklenice a celý postup je možno několikrát opakovat. Síla takto připraveného skuffu je značná i ze slabších odrůd. Skuff se výhradně užívá kouřením a to samotný nebo s tabákem či marihuanu (Doležal,1998).“

Zdroj: FORMAN, Lukáš. Současné zkušenosti studentů s konopnými drogami na 2. Stupni ZŠ a na SŠ ve Zlíně. Zlín, 2010. Bakalářská práce. UTBZ.

Poslat komentář

*