21 Září

Izraelští vojáci mohou kouřit zdravotní marihuanu během služby

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék, Legalizace konopí Komentáře: 0

Izrael, jo Izrael – už je to dlouho, co se stal vůdčí zemí na poli zdravotní marihuany. Se světově proslulým, solidním zdravotním programem za zády jsou izraelští lékaři jednotní ve výzkumu nejrůznějších možností lékařské marihuany.

„Testy oficiálních autorit ukazují, že medikace marihuany samo o sobě nemá na lékařský profil žádný vliv.“ V překladu tedy: dokud má izraelský voják nebo vojanda svojí kartu zdravotní marihuany, mohou jí užívat během aktivní služby a během svého pobytu na izraelských vojenských základnách – dokud se nacházejí v izolovaném prostředí.

Bohužel tohoto reportu se zatím neujala žádná mainstreamová média, takže není jasné, o jak rozšířený jev se jedná a chybí k němu přesnější informace. Nicméně první podnět pochází přímo z první ruky od izraelské IDF a to je velmi legitimní zdroj.

Pokud je všechno tak, jedná se rozhodně o velký krok v tom, jak se země mohou (a přinejmenším by měli) stavět k tomu, že jejich vojáci užívají marihuanu.

Mnoho studií jasně prokázalo, že marihuana velmi efektivně řeší problémy spojené s PTSD a napomáhá mírnit i veškerý stres vznikající během válečných konfliktů. Dalo by se označit za nemorální nedovolit užívat vojákům lék, který je legalizovaný a dostupný všem ostatním. Nezáleží na tom, jestli se budeme bavit o vojácích v izraelské armádě či armádě americké nebo armádě kterékoliv jiné země. Pokud je látka legalizovaná, měli by jí smět užívat všichni.

army

Nezbývá než doufat, že důsledky tohoto odvážného kroku, přinesou poněkud liberálnější režim i do jiných zemí, kde sice užívání marihuany je legální, ale její užívání během služby rozhodně ne. A to by samozřejmě mohlo přinést nový podnět i do zemí, kde marihuana stále na svojí legalizaci čeká.

Ono ani nezáleží na tom, jak se stavíte k izraelským často hodně kontroverzním mezinárodním činům, pokud podporujete reformy v užívání marihuany, pak můžete a možná byste dokonce měli schvalovat tuto snahu zpřístupnit volnost v užívání marihuany i pro vojáky ve službě.

Ještě poznámka okrajem. V Uruguayi je zcela legální, že zaměstnanci během výkonu svého povolání mohou být pod vlivem marihuany.

Toto je budoucnost a v této budoucnosti, je kouření marihuany kdykoliv a kdekoliv mnohem pravděpodobnější než jsme si kdy dokázali představit.

Zdroj

http://marijuana.com/news/2014/08/israels-soldiers-can-smoke-medical-marijuana-while-in-service/

Poslat komentář

*