25 Říjen

Jak si správně sušit svoje bohatství část 2.

Autor: admin Kategorie: aktuality, Pěstování konopí Komentáře: 0

Důkaz, pokud je třeba!

Prvním krokem k příjemnému pokouření je určitě správně nastavený způsob sušení. Takže určitě prostor k sušení vybírejte pečlivě. Ideálně byste měli mít nějaké místo, které je tmavé a chladné – okolo 18 stupňů Celsia a s vlhkostí okolo 50 %. Pokud je tam moc chladno, nikdy nedocílíte pořádného sušení. Pokud je tam moc horko, může se stát, že vaše sklizeň uschne moc rychle, což způsobí až hořkou příchuť trávy – a to je přesně to, co rozhodně nechcete dosáhnout! Pěstební místnost je ideálním prostředím pro sušení, protože tam bude tma a je dobře uzavřena, protože má uvnitř uhlíkový filtr, který zadrží veškeré nevítané zápachy, které by chtěly uniknout. Celý proces sušení a pověšení trávy trvá okolo dvou až třech týdnů, takže pokud můžete být tak dlouho bez své pěstební místnosti, určitě toho využijte. Pokud jste sklidili své rostliny, nejdříve skliďte všechny vějířovité listy, které na sobě nemají žádné chloupky. Poté vezměte rostlinu za stonek a pověste ji vzhůru nohama pomocí špagátu na nějaký háček, na který věsíte oblečení, nářadí apod. Ujistěte se, že se navzájem nedotýkají, protože to může způsobit plíseň. Ted už se můžou palice zhruba ostříhat a odstranit středně velké listy. Ty si ponechejte na později – pro vodní haš.

Nechte je viset dva až tři týdny. A teď může začít pravý curing…

Jedna z nejčastějších metod curingu, která je mnohokrát vyzkoušená, je pomocí papírových sáčků. Zatímco se vaše sklizeň suší, zajděte do obchodu a kupte několik tmavě hnědých papírových sáčků – jako ty, ve kterých vám v zelenině dávají vaše zboží – ty větší, pokud to jen trochu bude možné, okolo stejné velikosti jako je papír o velikosti A4. Mývají je v každém větším supermarketu. Do každého sáčku dejte plnou hrst palic a sáček srolujte, jde o to, aby se palice „zpotily“ a vypotily vlhkost, kterou obsahují uvnitř. Papírový sáček to krásně vstřebá. Dvakrát denně sáčky otevřete a dobře palice promíchejte, aby se veškerá vlhkost dostala ze sáčků. Poté, co palice byly v papírových sáčcích po dobu třech až čtyřech dní, můžete se podívat, zda jsou již úplně suché a pak je dát do plastikového sáčku s uzavíráním a uzavřít. Nechte je v těchto plastikových sáčcích po několik dní. Pokud se uvnitř sáčků objeví vlhkost, nebo jsou palice na dotek vlhké, když se jich dotknete, nejsou ještě pořádně vysušené. Proto je vyjměte z plastikových sáčků a nechte je v těch papírových ještě další dva až tři dny.

Nakonec je dobré ještě udělat následující, abyste se opravdu přesvědčili o tom, že jsou palice suché. Jednoduše vezměte stonek vedoucí od palice a přelomte ho, pokud to jde snadno – lehce křupne –palice je suchá. Pokud se jen ohne, pořád obsahuje malou vlhkost a musíte znovu zopakovat papírové sáčky, a to na další dva až tři dny.

Když jste si již stoprocentně jisti, že palice jsou dokonale suché, můžete je umístit do sklenic. Mám na mysli takové ty zavařovací s gumou po okrajích, aby se daly pořádně uzavřít. Hlavními faktory, které ničí THC jsou horko, světlo, kyslík a voda. Proto sklenice musí být naplněny až po okraj a uchovávány na tmavém chladném místě, kde jsou zároveň v bezpečí – rozhodně ne někde v kuchyňské skřínce! Tento způsob papírových sáčků znamená, že byste měli získat velmi pěkně vysušené palice, ale celý proces zde rozhodně nekončí. Nesmíte zapomenout na občasné otevření sklenic, abyste vypustili jakékoliv přebytečné vlhko. Jinak vám srážením může vzniknout plíseň. Nemůže být nic horšího, než když si vysypete sklenici, která je nechaná ladem po několik měsíců, aby curing byl dokonalý a objeví se vám palice pokryté plísní!

Sklenice byste měli nechat ob den odvětrat, prostě ji na deset minut otevřít, jemně palice promíchat a tím pomůžete uvolnit vlhkosti. Tento proces byste měli dodržovat po následujících čtyři až pět týdnů a poté můžete nechat palice „navždy“ zavřené.

Pokud jste měli opravdu výbornou sklizeň a moc vyschla, pomůžete si tak, že do sklenice dáte kousek slupky od brambor či pomeranče.

Hodně štěstí při curingu!“

Zdroj: Soft Secrect. 2011. 2011.

Poslat komentář

*