8 Květen

Knihy o konopí a marihuaně

Autor: admin Kategorie: aktuality, Legalizace konopí Komentáře: 0

Ratsch Christian: Konopí jako lék

knihy1

Anotace: Přes 6 000 let se konopí používá k výrobě vláken, k léčitelství, k výživě, ale i jako omamný prostředek – a to nejen ve starověkém Egyptě, ale i u Asyřanů, v Antice, v islámském a středověkém lékařství. Zejména u asijských léčitelů se dodnes těší velké oblibě. U tibetských lékařů se používá jako antidepresivum k vyvolání euforických nálad či jako afrodisiakum, nemluvě o germánských a keltských předcích. Ovšem odborná publikace známého vědce a etnobotanika Ch. Rätsche si všímá i současnosti, která těží z poznatku minulosti a snaží se ji účinně aplikovat.

Ratsch Christian: Konopí – léčebný prostředek lidstva

knihy2

Anotace: Tímto kvalifikovaným a interdisciplnárním dílem o konopí prezentuje autor nejen rozsáhlý soubor poznatků z taxonomie, biochemie, sociální historie, psychofarmakologie a dějin práva, ale i originální interpretaci role, kterou tato rostlina hraje.

Conrad Chris: Konopí pro zdraví – fakta o léčivých účincích marihuany

knihy3

Anotace: Jednou z největších výhod marihuany jako léku je její neobyčejná bezpečnost. Má malý účinek na fyziologické funkce. Není znám případ předávkování končící smrtí. Marihuana je také daleko méně návyková a bývá zneužívána v daleko menší míře než mnohé jiné drogy, používané dnes pro uvolnění svalů, jako hypnotika a analgetika. Zdánlivý nezájem lékařů by nadále neměl být opodstatněním pro to, aby tato medicína byla i nadále opomíjena. Chris Conrad propaguje užitečnost konopí již téměř jedno desetiletí.

Lynn Zimmerová, John P. Morgan – Marihuana – mýty a fakta

knihy4

Anotace: Oba autoři (profesor farmakologie a profesor sociologie působící na newyorské lékařské fakultě City University New York) podnikli rozsáhlý průzkum v oblasti vědecké literatury, která vznikla na téma účinků marihuany na člověka. Systematicky fakta seřadili a porovnali se zažitými tvrzeními o této droze. Populární formou podaný vědecký přehled ukazuje, že užívání marihuany bezpochyby může být škodlivé – ale zdaleka ne tolik, jak škodlivé jsou falešné mýty, které ji obklopují. Kniha je určena dospívajícím i jejich rodičům, školním protidrogovým koordinátorům, policistům i široké veřejnosti. Měli by ji znát lidé, kteří marihuanu milují, i ti, kteří ji nenávidí.

Gottlieb Adam: Varíme s konopím

knihy5

Anotace: Nejúspěšnější konopná kuchařka na trhu Třebaže při přijímání konopí v jídle se žádoucí účinky mohou dostavit až po 90 minutách, větši- na z receptů v této knize byla sestavena tak, aby efekt byl rychlejší. Několik z nich může požitkáři zajistit první postřehnutelné bzučení dokonce během patnácti minut.

Robinson Rowan: Velká kniha o konopí

knihy6

Anotace: Obsáhlá odborná publikace, která českému čtenáři snad poprvé poskytuje možnost poutavou a čtivou formou nahlédnout do problematiky konopí v celé šíři, počínaje jeho praktickým využitím v průmyslu a zemědělství a konče politickým pozadím, dnes i u nás tolik diskutovaným, a tudíž nanejvýš aktuálním.

Robinson Rowan: Konopný manifest

knihy7

Anotace: Konopný manifest se týká dvou rozdílných záležitostí, jejichž směšování už způsobilo mnoho problémů. Jak konopí, tak marihuana patří ke stejnému rostlinnému druhu, Cannabis sativa. To však ještě neznamená, že je to jedna a táž rostlina. Vezměte si třeba jezevčíka a bernardýna – oba patří ke druhu Cannis familiaris, ale svým vzhledem a svými schopnostmi se od sebe výrazně liší. Stejně je to i s konopím a marihuanou. Konopí je štíhlé obilí, které se pěstuje už po tisíciletí pro vlákno a jedlá semena. Rozhodně se jím nemůžete zfetovat. Marihuana je keřovitá forma téhož druhu, která se pro své psychoaktivní a léčivé vlastnosti pěstuje stejně dlouho. Konopí a marihuana jsou dvě různé rostliny, které se od sebe natolik liší, že se je za dvě minuty naučí bezpečně rozeznávat i státní policista. Aby se předešlo nedorozumění, soustřeďuje se první část knihy na konopí bez psychoaktivních vlastností a na způsoby, kterými už pomohlo, kterými pomáhá nebo kterými může pomoci světu. Druhá část se věnuje marihuaně. Tyto dvě rostliny se od sebe liší, takže klidně můžete zcela podporovat jednu a zároveň být odpůrcem druhé. Na Cannabis sativa je však nejpozoruhodnější, že jedna její forma slouží utilitárním potřebám lidstva, zatímco druhá působí na naší duchovní a intelektuální podstatu. Proto je záhodno uctít dvojí podstatu této prastaré rostliny v jedné knize.

Dupal Libor: Kniha o marihuaně

knihy8

Anotace: Publikace shrnuje poznatky o konopí, historii jeho pěstování a používání, sklizni, vysvětluje chemické složení drogy a její působení. Třetí, rozšířené vydání. Doslov Dr. Ivan Douda z nadace Drop In.

Benhaim Paul: Konopí – zdraví na dosah – holistická kuchařka

knihy9

Anotace: Konopí se ze sociálního, ekologického i politického hlediska stává beze všech pochybností význačnou složkou výživy pro 21. století. Jak sílí odpor proti geneticky modifikovaným potravinám, vzrůstá poptávka veřejnosti po přírodních materiálech a surovinách. Konopí se jeví jako dokonalé řešení. Kniha podává informace o přínosu konopí pro výživu, uvádí jeho historii, současné využití a možnosti, které nabízí do budoucnosti. Autor též probírá své zkušenosti se starobylými metodami léčení a zemědělství, přírodní medicínou, léčivými rostlinami a duchovními praktikami. V publikaci najdete dobré, zdravé a jednoduché recepty, k nimž patří mimo jiné indiánská rýže, vietnamské zeleninové rolky, tropické pochoutky a slané konopné palačinky. Známý odborník na konopnou výživu Paul Benhaim zdůrazňuje, jak je důležité se informovat a svobodně se rozhodnout, co jíst – nejen pro vlastní blaho, ale rovněž s ohledem na svět a prostředí, v němž žijeme. Kniha rozhodně nenabádá k toxikomanii, protože není o marihuaně a o drogách, ale přináší podnět k jiným cestám, jak se povznést na těle i na duchu. Je jednak zdrojem nápadů pro prakticky založené podnikatele, pro lidi hledající alternativní způsob života, pro ty, kteří chtějí aktivně pečovat o své zdraví, pro vegetariány, jednak i poutavým čtením pro všechny zvídavé.

Grinspoon Lester, Bakalar James B.: Marihuana – zakázaná medicína

knihy10

Anotace: Velmi důležitá a zajímavá kniha zaobírající se seriózně – na rozdíl od mnoha pochybných brožur na stejné téma – léčebným využitím konopí v historii i současnosti, včetně léčení epilepsie, depresí a rakoviny. V této důležité a provokativní knize popisují dva vynikající vědečtí pracovníci prospěšnost marihuany jako léku, vysvětlují, proč bylo zakázáno její použití, a zastávají se její plné legalizace, aby byla dostupná všem pacientům, kteří ji potřebují. Na podporu tohoto stanoviska popisují osoby trpící různými chorobami – mezi nimi rakovinou, epilepsií, AIDS, dysmenoreou a depresí – výstižně své utrpení v době, než začali užívat marihuanu, změny, které způsobila, a své potíže při snahách získat ji legální cestou.

Herer Jack: Spiknutí proti konopí aneb „Císar nemá šaty“

knihy11

Anotace: Spiknutí proti konopí – Nezkreslený výklad o cannabis – konopí, konopné prohibici a o tom, jak může marihuana zachránit svět.

Charles Baudelaire: Báseň o hašiši

Allen Ginsberg: Velký marihuanový podvod

McKenna: Pokrm Bohů

Velká encyklopedie psychedelických látek

Doležal J.X.: Marihuana 2000

Zdroj: www.grower.cz

Poslat komentář

*