20 Září

Konopí jako nedoceněný lék současnosti

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék Komentáře: 0

Konopí patří už odedávna k nejstarším, nejdůležitějším a nejvšestrannějším léčivým rostlinám, které lidstvo využívalo, využívá a využívat bezpochyby bude. První písemné zmínky o léčebných účincích této rostliny pocházejí od Egypťanů již z 16. století před naším letopočtem. Konopí bylo následně domestikováno v Číně, kde se vyvinuly nejrůznější způsoby jeho zpracování a využití v medicíně. Už v dřívějších dobách v Asii či Africe byla rostlina užívána jako prostředek oživující mysl, snižovala horečku a léčila nejrůznější nemoci.

I v dnešní době se k ní mnozí neobracejí zády, ba naopak, je často vyhledávaná z medicínského hlediska. V našem lidovém léčitelství bylo konopí využíváno a využívá se na léčení astmatu, kašle, ale i epilepsie. Dále má pozitivní vliv při bolestech a křečích, například ženy určitě ocení konopí při bolestech u menstruace. Pomáhá při nevolnosti, nechutenství, anorexii a zvracení. Dále konopí prokazatelně snižuje nitrooční tlak, zabírá proti migréně a pomáhá při usínání a nespavosti. Konopí se často ordinuje na všechna zánětlivá či degenerativní onemocnění kůže, jako je např. akné, ekzémy, lupenka apod.

pull

I když moderní medicína se často staví proti alternativní medicíně a bylinkářství, léčivost konopí naopak uznává. Konopí, jak i potvrzuje současná věda, má prokazatelně pozitivní vliv na zmírnění projevů degenerativních onemocněních nervů, jako je Parkinsonova choroba či roztroušená skleróza. Léčba konopím je určená pacientům, kteří trpí bolestmi u závažných nemocí jako rakovina či AIDS.

marijuana-stores

Důležitost konopí je spatřována pro abstinující alkoholiky nebo narkomany abstinující od tvrdých drog, kdy je rostlina využívána jako málo škodlivá substituční droga.

 

Poslat komentář

*