9 Září

Konopí je náš zítřek

Autor: admin Kategorie: aktuality, Legalizace konopí Komentáře: 0

Na přelomu 19. století se americká legislativa marihuany prakticky téměř nedotýkala. Pokud ji totiž někdo kouřil, tak jedině minoritní skupiny barevných obyvatel jako byli mexikánští dělníci, jižanští černoši a nově přicházející Filipínci. V USA, kde minorita tvořila významnou část obyvatelstva, vytvořili politici rasistický mýtus, že kouření marihuany je příčinou vyšinutosti, chlípnosti, násilí a zločinu u minoritního obyvatelstva.

usa-marijuana

Vykouříte jeden “joint“ a máte vyvolanou závislost. Marihuana dláždí cestu do pekel. Marihuana je cesta k závislosti na dalších ještě tvrdších drogách, jako je kokain, opium či heroin. Tyto mýty, pověsti či fámy – nazvěme to jakkoliv, byly přímo podporovány nebo vědomě šířeny a pěstovány populistickými politiky a publicisty, kteří neměli žádné informace ani znalosti o konopí, a mnohdy je vlastně ani nechtěli mít. Tato propaganda v následujícím období přerostla až do antimarihuanové hysterie.

no-cannabis-hi

Co se tedy na počátku všeho stalo. Konopí ze svého trůnu nejpoužívanějšího vlákenného zdroje v Americe začalo ustupovat zejména následkem objevení a zdokonalování technologie zpracování bavlny, a to na přelomu 18. a 19. století. Dalším významným faktorem bylo zrušení otroctví roku 1865, které poskytovalo levnou pracovní sílu pro velice namáhavý konopný průmysl. Nastala doba dovozu levnějšího, ale nikoliv kvalitnějšího vlákna. Ovšem nebyla to jen bavlna, která nahradila konopí, ale byla to taky sója či stromy. Poslední a definitivní tečka byl marihuanový zákon schválen roku 1937, který znemožnil využívání konopí.

Dnes je naše modrá planeta v hrozivých až katastrofických potížích. Země se dusí, neboť mizí obrovské hektary deštných pralesů. Znečištění, jedy a chemikálie zabíjí lidi, zvířata a rostliny. Naše planeta pláče, ovšem je tady ještě naděje.

final

Tyto obrovské problémy by bylo možné odvrátit, pokud bychom opět zprůmyslnili konopí. Přírodní biomasa by uspokojila všechny energetické potřeby planety, které jsou dnes zajišťovány fosilními palivy. Spotřebovali jsme již 80% svých zásob ropy a plynu! Potřebujeme vlastnit obnovitelné zdroje a konopí by tak mohlo být řešením nejen rostoucích cen ropy. Nemysleme jen na dnešek, ale také na zítřek.

Poslat komentář

*