Konopná mast
V dnešním článku si ukážeme další recept na konopnou mast. „Konopná mast má prokazatelně léčivé účinky na celou radu bolístek a bolestí. Její účinky jsou tak pregnantní, že ji lidé doporučují svým známým a přátelům. O dobré věci by se měl člověk podělit s ostatními, takže můžete pokračovat ve čtení níže.
Jaké má mast účinky?
Konopná mast má protizánětlivé a hojivé účinky (aktivní složka konopí – THC má výrazné antibiotické účinky, což již v 60. letech dokázala dodnes mezinárodně citovaná práce Československého vědeckého týmu prof. Kabelíka). Mezi další účinky patří: analgetické (proti bolesti), uvolňující (uvolňuje svalové napětí, křeče), afrodisiakální (nedávno provedený vědecký výzkum dokázal zvýšení pohlavní touhy u krysích samiček, ale praxe ukázala, že takto působí i na člověka, a to u obou pohlaví).
Na co mast pomáhá?
Mast pomáhá na všechny druhy oděrek, povrchních říznutí, zanícené póry (akné), boláky vzniklé ucpáním žláz za uchem, zarostlé nehty, kuří oka, opary, některé plísně včetně nehtové. Dále pak na ekzém na loktech (kůže drsná jako struhadlo je celkem běžný problém), lehké artritické a revmatické bolesti, torticolis (což je stav, kdy ráno vstanete a nemůžete na jednu stranu otočit hlavou), bolesti zad – například velmi rychle odstraní bodavou bolest a ztuhlost svalu při tzv. „myším syndromu“ (což je stav, kdy hodně dlouho sedíte u počítače a klikáte myší, až vám zatuhne šíje), zánět žil, pohmožděniny jako natlučené koleno, výron a svalové bolesti, menstruační bolesti, hemeroidy, začínající bolest v krku (namasírovat krk a převázat šátkem), migrény, bolesti hlavy (natřít čelo a spánky).
Jak se připravuje?
Budete potřebovat bílou vazelínu (k sehnání v lékárně na váhu), dolní listy samičí rostliny a palice. Na 500 g vazelíny použijeme půl litru volně sypaných celých sušených listu (neuvádíme v gramech, neboť specifická váha se muže lišit podle stupně usušení), čtvrt litru sušených samičích květenství (palic – které by měly pocházet z kvalitního konopí). Další postup je následující. 1 díl vazelíny (použijeme polovinu množství) a 8 dílu vody přidáme do širšího kastrolu, přivedeme k varu a rozpustíme vazelínu. Sušené listy rozdrtíme nahrubo a vhodíme do kastrolu a za častého míchání pomalu vaříme asi 60 minut, poté hrnec odstavíme a necháme chladnout, již nemícháme. Vychladlý kastrol dáme na hodinku do ledničky a opatrně sebereme ztuhlý tukový škraloup. Vodu se zbytky listů a stonků, vylijeme. Ze škraloupu vytlačíme vodu, dobře prohněteme a natlačíme do širší nádobky s volnějším uzávěrem a necháme ji tři týdny v temnu a chladu proležet (pozor na plíseň!). Po třech týdnech ve vodní lázni rozpustíme uleželou hmotu a přecedíme ji přes hrubší cedník, následně přidáme druhou polovinu vazelíny, jemně rozdrcené palice a za občasného míchání vaříme ve vodní lázni asi 30 minut. Poté vše necháme vychladnout a uložíme do lednice. Za cca týden opět povaříme ve vodní lázni a za další týden znovu (celkem 3 x s týdenním odstupem). Následně směs vazelíny a palic opět přivedeme k varu, tentokrát na přímém ohni a za stálého míchání necháme pomalu smažit asi 15 minut, až se začne uvolňovat charakteristický, lehce připálený zápach, horkou směs poté přecedíme přes čisté plátno (plátno se zbytky konopí nevyhazujeme, skvěle se osvědčilo jako teplý obklad při astmatickém záchvatu, neboť velice rychle uvolní průdušky, je rovněž vhodný při zánětu průdušek nebo jako obklad při bolestech kloubů). Mast nyní rozlijeme do kelímků, nechám ztuhnout a uchováváme v chladnu.
Tak, to je všechno. Příprava je sice zdlouhavá ale stojí to za to.“
Zdroj: www.grower.cz
Poslat komentář