Konopné pivo
Bylinná piva jsou lidstvu známa už více než dva tisíce let a vlastně fungovala jako jedna z možností přírodního léčiva.
Jistí badatelé Warmke a Davidson se pokusili v 19. století o naroubování konopí na chmelové odnože, ale naroubovaný odnož se neujal. Ovšem v obraceném pokusu, rouby proceduru přežily a začaly krásně růst. Vnější vzhled rostlin byl shodný s legálním chmelem a dokonce měly podobné aroma a nahořklou chuť. Přitom rostliny obsahovaly stejné množství složek THC jako klasické rostliny konopí. V roce 1970 se tyto informace dostali na povrch a federální vláda byla značně znepokojena některými farmáři, proto ministerstvo zemědělství vydalo instrukce, aby neprodávali ani gram této rostliny komerčním pěstírnám či pivovarům.
Dnes si můžete konopné pivo připravit (pokud nemáte naroubovanou rostlinu), tak že přimícháme do běžného piva předem připravený roztok z alkoholu a marihuany. V tomto případě ovšem musíte experimentovat s různými dávkami, až naleznete pro sebe tu pravou.
A kde u nás konopné pivo najdeme? Ačkoliv dnešní výroba bylinného piva se od toho minulého liší, spojení bylin a piva zaujalo i dnes také Priessnitzovy léčebné lázně, pro které vaří konopné pivo podkrkonošský pivovar v Nové Pace. Ten vůbec jako první konopné pivo na českém trhu už před několika lety uvedl. Výtažek z konopí setého, kterým je pivo obohaceno, obsahuje celou škálu vitamínů a nenasycených mastných kyselin, především Omega 6 a Omega 3, proto má povzbuzující účinky.
Poslat komentář