6 Prosinec

Konopné semínko je dokonalou potravinou

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék Komentáře: 0

„Konopí patří mezi nejdokonalejší rostliny z hlediska výživy. Kdybyste po celý rok jedli pouze produkty z konopí – listy, semena, pak byste zajisté patřili mezi ty nejzdravější a nejsilnější jedince.

Někteří lidé se ptají, co mají jíst v zimě – vždyť přeci tropické ovoce u nás neroste a měli bychom jíst pouze to, co můžeme u nás vypěstovat. Dle tohoto nastavení jim připadá velmi těžké a složité dodržovat syrovou stravu v zimním období. Pokud jste v tomto ohledu neústupní nebo se dokonce bojíte, pak se vám zde nabízí dokonalá možnost jíst pouze v našich podmínkách vypěstované potraviny. Budete-li tedy celou zimu pít pouze konopné mléko, jíst konopná semínka a doplňovat to o vitamín C z našich jablíček a hrušek, budete po sezóně tou nejzdravější a nejzářivější bytostí.

Listy konopí obsahují velké množství chlorofylu a jsou silně alkalické. Můžete je odšťavnit nebo přidávat do salátu a tím si zajistit dostatečný přísun alkalických minerálů a aminokyselin. Výborná je kombinace čerstvé šťávy z konopných listů, jablíček a konopných semínek.

Semena obsahují dokonalý poměr omega 3 a 6 mastných kyselin. Omega 9 mastné kyseliny – kyselina gama linolenová a olejová mají silné protizánětlivé účinky. Jejich schopnost je velmi cenná při léčení chronických nemocí, jejichž pravou příčinou jsou záněty. Konopná semínka jsou stvořená z asi 25% jednoduchými proteiny, 31% tuky a 34% uhlohydráty. Obsahují 20 aminokyselin včetně 8 esenciálních, které si lidské tělo v běžných podmínkách neumí syntetizovat. Což samozřejmě neplatí pro lidi, kteří mají dokonale naladěný systém těla anebo jsou již breathariáni. V tomto případě si tělo vytvoří vše potřebné samo bez potřeby příjmu hmotné stravy. Semínka obsahují také Chlorofil a lecitin. Mají vysoký obsah vitamínu A, B,B1,B2,B3, B6, C, E, PP a F. Jsou bohaté na minerály a to zejména na: hořčík, železo, fosfor, draslík, vápník, zinek, jód, chrom, stříbro, lithium, draslík, síru a další. Semínka neobsahují lepek a proto jsou vhodnou potravinou pro lidi trpících celiakií. Obsažené vitamíny skupiny B jsou nezbytné pro bezchybné fungování nervové soustavy, odstraňují únavu a regenerují všechny tkáně, což nejrychleji poznáte na stavu vlasů a pokožky.

Konopné semínko je ideální potravou pro aktivní sportovce. Pokud se snažíte nabrat svalovou hmotu a jíte potraviny bohaté na bílkoviny, pak musíte pro udržení rovnováhy v organismu nezbytně zvýšit příjem B6, který je hodnotně zastoupen právě v konopném semínku. Současně s tím je obsažený hořčík výborným pomocníkem k eliminaci svalových křečí.  Konopné semínko obsahuje zcela kompletní bílkovinu. Je tedy nejdokonalejší náhradou masa, které bychom museli jíst v syrovém stavu proto, abychom z něj získali ty živiny, které má údajně obsahovat. Upečené a jinak tepelně zpracované maso již tyto údajné živiny neobsahuje nebo jsou již v pozměněné, nestravitelné struktuře. Konopná semínka velmi silně podporují imunitní systém našeho organismu. A to hlavně díky látce nazývané Globulin, který zajišťuje mnoho enzymatických reakcí přímo v krevní plasmě. Chrání tedy tělo před útoky cizích organismů, pomáhá též vytvářet protilátky. Globuliny např. Gamma globukiny (imunoglobuliny) jsou naprosto nepostradatelné k udržení imunitního systému. Schopnost našeho těla uzdravit se závisí totiž na tom, jak rychle dokáže tvořit protilátky. Nejlepším způsobem, jak zajistit tělu dostatek materiálu k tvorbě globulínů, je jíst potraviny s vysokým obsahem globulinových proteinů. V konopném semínku je více než 60% bílkovin ve formě globulinového edistinu. Stejně tak konopí obsahuje albumin, který vyživuje rostlinu před tím, než je schopná spustit proces fotosyntézy (albumin dodává např. embryu kuřete enzymy potřebné pro jeho vývoj).“

Zdroj: STROPEK, Viktor. KONOPNÉ SEMÍNKO JE DOKONALOU POTRAVINOU, KTERÁ SVOU VÝŽIVOVOU HODNOTOU PŘEDČÍ NEJKVALITNĚJŠÍ MASO + RECEPT NA KONOPNÉ MLÉKO. Zdraví. 2012, 2012(11), 4.

Poslat komentář

*