16 Prosinec

Konopné vánoční hvězdičky

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék Komentáře: 0

O Vánocích nesmí chybět na žádném svátečním stole spousta cukroví. My vám přinášíme jeden sváteční recept na výborné konopné hvězdičky, které zajisté nezklamou svou chutí a vánoční pohodou. Přejeme si, aby toto cukroví už nikdy nechybělo na vaší vánoční tabuli.

Na konopné hvězdičky budeme potřebovat: 2 polévkové lžíce másla, 6 g najemno nadrcené trávy, 2 polévkové lžíce vanilkového cukru, 3 kapky hořkého mandlového oleje, 1 polévková lžíce práškové skořice, 2 vaječné bílky, 2 špetky soli, 200 g prosetého práškového cukru, 275 – 325 g nastrouhaných mandlí nebo lískových oříšků a konopných semínek (namletých na prášek) a strouhané mandle smíchané s práškovým cukrem pro vyválení těsta.

Doporučujeme množství 6 g trávy pro přípravu asi 120 hvězdiček, což vychází 0,05 g na hvězdičku

Samotná příprava hvězdiček: Do hrnce vložíme dvě polévkové lžíce másla a krátce v něm na mírném plameni podusíme trávu s vanilkovým cukrem. Poté směs z hrnce vmícháme do koření a necháme úplně vychladnout. Vaječné bílky se dvěma špetkami soli vyšleháme dotuha a postupně přidáváme práškový cukr. Směs musí být dostatečně tuhá, aby v ní po projetí nožem zůstal viditelný řez. Dvě polévkové lžíce směsi necháme odložené stranou pro následné potření hvězdiček.

Poté vmícháme ¾ směsi z mandlí a konopných semínek, v závislosti na tuhosti můžeme přidat i větší množství. Předehřejeme si zatím troubu na 120°C a rošt umístíme do střední polohy.

hvezdy

Posypeme rovný povrch směsí mandlí a práškového cukru a na něm vyválíme připravené těsto do tloušťky cca půl cm. Nyní vykrájíme hvězdičky a rozložíme je na pekáč, který jsme pokryli pečícím papírem. Hvězdičky poté ještě potřeme zbývající bílkovou směsí (pokud není poleva dostatečně jemná, vmícháme trochu vody) a poté vložíme do předehřáté trouby a pečeme cca 20-30 minut podle typu trouby. Po vychladnutí podáváme hvězdičky na sváteční tabuli v rodinnému kruhu. Přejeme krásné prožití svátků a kouzelné Vánoce.

Zdroj: https://marijanka.cz/konopne-vanocni-hvezdicky/

Poslat komentář

*