Konopný Majun
V dnešním článku Vám přineseme několik receptů na sladké konopné džemy a karamely, příprava je sice trošku složitější ovšem výsledky jistě stojí za to.
Slovem majun se v některým provinciích Indie nazýván silný džem, který se často v Indii používá na pomazání kůže po tetování, lze jej ovšem stejně dobře použít jako náplň do těstovin, nebo lze rovnou jíst prsty. Pod pánví zapalte oheň a rozehřejte ji na mírnou teplotu. Na suché pánvi opečte dozlatova asi 7 g čistých marihuanových palic. Dávejte pozor, aby se palice nepřipálili. Opečenou trávu poté roztlučte v hmoždíři na prášek a rozmíchejte s 1 šálkem nasekaných datlí, ½ šálku rozinek, ½ šálku pomletých vlašských ořechů, pomletou čajovou lžičkou muškátového oříšku, lžičkou anýzových semínek a lžičkou zázvoru a ½ šálku medu. Směs vyškrabte do hrnce a přilejte ½ šálku vody, je-li potřeba tak více a nechte vařit. Vařte tak dlouho až všechny ingredience změknou a dají se dobře míchat. Poté plamen ztlumte na minimum a po chvíli přidejte asi dvě polévkové lžíce rozpuštěného másla nebo ghí a asi 5 minut povařte na mírném ohni. Nakonec směs nalijte do sklenice s uzávěrem a dejte ztuhnout do lednice. Výsledný produkt můžete užívat, tak jak bylo uvedeno výše.
Jiným druhem hašišového džemu je Hamentashen, který lze ovšem konzumovat stejným způsobem, jako předešlý Majun.
Rozetřete 2 šálky švestkového nebo jablečného másla, ½ šálku mletých mandlí, 1 polévkovou lžíci citronové šťávy, ½ až 1 čajovou lžičku mleté skořice a 7 gramů roztlučeného hašiše. Vše důkladně promíchejte a vyškrabte do sklenice s uzávěrem, kterou dejte ztuhnout do lednice.
V Indii také připravují jako sladkost Majunový karamel.
Asi 110 g sidhí (čili nadrcených konopných listů a květů samčích rostlin) a stejné množství ghí nebo másla nasypte do hrnce a přidejte půl litru vody. Směs dejte vařit na střední plamen a za stálého míchání vařte tak dlouho, až se veškerá voda vyvaří. To že je všechna voda vyvařena byste měli poznat podle toho, že uslyšíte praskavé zvuky rozpáleného másla na stěnách hrnce. Poté sejměte hrnec z ohně a směs propasírujte ještě za horka přes plátno do další nádoby, čímž získáte do zelena zabarvený mastný roztok s aktivními složkami konopí. Vše co zůstalo na plátně, vyhoďte, už to nebudete potřebovat. Zelený olejovitý roztok poměrně brzy ztuhne na máselnou hmotu, tu pak rukou proplachujte v misce s trochou vody tak dlouho, až už se voda nebude nijak zabarvovat, vodu samozřejmě stále dolívejte. Tak odstraníte veškeré barvicí látky a zůstane Vám jen lehce nazelenalá hmota podobná masti. Vodu, v níž jste materiál oplachovali, vylijte nelze ji užívat, jelikož vyvolává svírání hrdla a velké bolesti. Tímto jsme si připravili první ingredienci.
Dále nasype necelý kilogram cukru do hrnce, zalijte jej trochou vody a dejte na sporák. Jakmile se cukr rozpustí a zpění, přilijte 60 ml mléka. Pěnu plovoucí na hladině pravidelně sbírejte lžicí a čas od času dolijte trochou mléka a vody. Vaření za občasného míchání by mělo trvat zhruba hodinu, až tekutina zhoustne na lepkavý, čirý sirup. Sirup poté necháte ztuhnout na chladné podložce. Po vychladnutí do sirupu přimíchejte asi 10 deka sušeného mléka a nakonec přidejte i přichystanou konopnou emulzi. Vše ještě několik minut důkladně míchejte. Pokud vám směs rychle tuhne, nahřejte hrnec na vodní lázni. Po vyklopení začíná hmota ihned tuhnout. Po vytuhnutí nařežte karamel na malé kousky. Běžná porce karamelu je asi 4 g a postačí vyvolat opojení u začátečníka, tři kousky po 4 gramech pak vyvolají opojení u člověka zkušenějšího. Výsledný produkt je sladký a krásně voní.
Zdroj: GOTTLIEB, Adam. Vaříme s konopím. Olomouc: Votobia, 1995. ISBN 80-858-8570-0.
Poslat komentář