7 Říjen

Léčba zvířat konopím

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék, Legalizace konopí Komentáře: 0

Toho koho zajímá léčebné využití konopí, toho jistě už napadlo, že konopí by mohlo pomáhat stejně tak dobře zvířatům jako lidem. Ke stejnému závěru došel i veterinář Doug Kramer z Kalifornie, který provozuje kliniku s názvem Vet Guru, kde se léčí kočky a psi konopnou tinkturou. Pokud budete chtít sami pomoci svému mazlíčkovi, neznamená to ovšem, že mu budete foukat kouř ze svého „léčebného“ jointu do tlamičky. To zvířeti nikterak ovšem nepomůže a spíše naopak se může jednat o týrání. Na druhou stranu troška konopí v jiné formě by vašemu zvířátku jistě prospěla, zejména pokud je nemocné. Veterinář Doug Kramer si tento fakt ověřil i na vlastní fence Nikitě, která umírala na nevyléčitelnou rakovinu. Konopí jí podle něj umožnilo postavit se opět na nohy a ulehčit jí, tak odchod z tohoto světa. V budoucnu hodlá Kramer bojovat za legalizaci léčebného využití konopí pro všechna zvířata.

Konopí skvěle pomáhá kočkám a psům stimulovat apetit a předpokládá se, že podobně bude fungovat i na dalších zvířatech. Jakékoliv zvíře, které má podobně jako člověk v těle kanabinoidní receptory, bude reagovat na léčebné účinky konopí stejně jako my. V dnešní době je již vědecky prokázáno, že i opice, slepice, prasata a krysy mají v těle stejný endokanabinoidní systém jako lidé.

cat

Optimálním způsobem jak léčit zvířata konopím, je nejspíše glycerinovou tinkturou (s vyšším obsahem THC), neboť se podává zvířeti orálně, má jemnou chuť a je možné přesněji určit vhodné množství dávky. Samozřejmě je možné, také zpracovat konopí do olejů nebo másla. A cokoliv si sami připravíte jako konopnou medicínu (například domácí sušenky), můžete naordinovat i svému mazlíčkovi. Ovšem platí pravidlo všeho s mírou, neboť hrozí nebezpečí intoxikace domácích zvířat a v krajních případech i smrt.

Že je možné léčit zvířata konopnou medicínou i u nás v České Republice, dosvědčuje úspěšné vyléčení smrtelně nemocného labradora Nikolase.

Zdroj: http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/795-veterinar-prosazuje-lecebne-konopi-pro-zvirata

Poslat komentář

*