15 Říjen

Marihuana a zákony v USA – Alabama

Autor: admin Kategorie: aktuality, Legalizace konopí, Marihuana a USA Komentáře: 0

Držení marihuany je v Alabamě trestným činem, za který může být držitel zatčen. V případě držení jednoho kilogramu (2,2 libry) nebo množství menšího , je zločin hodnocen jako přestupek a lze za něj uložit až jeden rok vězení a pokutu do 2000 dolarů. Držení množství vyššího než jeden kilogram, se již považuje za závažný trestný čin, za který je možné dostat jeden až deset let vězení a pokutu až 5000 dolarů.

Prodej, pěstování či výroba marihuany je v tomto státě závažným trestným činem. Pokud se jedná o jeden kilogram nebo méně, nejnižší minimální trest je tři roky vězení a pokuta až 25 000 dolarů. Za množství větší než kilogram, ale menší než sto liber (cca 45 kg) činí trest minimálně pět let vězení a pokutu 50 000 dolarů. Za množství od sta do pěti set liber (cca 220 kg) následuje trest min. patnáct let vězení a pokuta do 200 000 dolarů. Tisíc liber (cca 450 kg) nebo jakékoli větší množství se trestá doživotím bez možnosti podmíněného propuštění.

jail

Další zajímavostí je, že pokud se místo prodeje marihuany nachází v okruhu do tří mil od školy nebo oblasti sociálního bydlení, původní trest ciz. výše za prodej se o pět let navyšuje. Prodej mladistvým osobám (pod osmnáct let) většinou zvyšuje trest o dalších deset let vězení. Žádný odklad výkonu trestu nebo podmínečné propuštění se při rozsudku tohoto typu neuděluje.

Držení či prodej předmětů sloužících k výrobě nebo užívání drog je přestupkem, který může být trestán až rokem vězení a pokutou do výše 2000 dolarů. Pokud je toto vybavení prodáváno mladistvému, nejméně o tři roky mladšímu, než je sám prodejce, z prohřešku se stává velmi vážný trestný čin a následuje trest odnětí svobody od 2 do 20 let a pokuta až do výše 10 000 dolarů. Jakékoli usvědčení z držení, prodeje, výroby případně pěstování konopí také vede k odebrání řidičského průkazu viníka na dobu šesti měsíců.

Přeloženo z:

HOLLAND, Julie. The pot book: a complete guide to cannabis : its role in medicine, politics, science, and culture. Rochester, Vt.: Park Street Press, c2010, xxiv, 551 p. ISBN 15-947-7368-8.

NORML: Working to reform marijuana laws [online]. 2014 [cit. 2014-09-24]. Dostupné z: http://norml.org/

 

Poslat komentář

*