3 Červen

Marihuana a zákony v USA – Severní Karolína

Autor: admin Kategorie: aktuality, Legalizace konopí, Marihuana a USA Komentáře: 0

Držení až půl unce marihuany, asi 14 g, se v americkém státě Severní Karolína trestá až 30 dny ve vězení, ale obvykle spíše podmínkou. Za držení nad půl unce je možné uložit trest 1 – 120 dnů odnětí svobody, ale lze také využít možnosti veřejně prospěšných prací či propuštění na podmínku. Držení drogy v množství nad 1,5 unce, asi 42,5 g, navyšuje tresty až na rok ve vězení.

Výroba, pěstování, dodávka či prodej do 5 gramů bez protihodnoty, zde je protihodnotou myšlena platba, výměna zboží či směna jakéhokoli druhu, se považuje za držení nikoliv za prodej. V případě množství do 10 liber, asi 4,5 kg, následuje trest odnětí svobody až na jeden rok.

flag

Sankce za prodej, dodávku či výrobu se navyšují, pokud prodej proběhl v okruhu 300 stop, asi 91 m, od areálu školy, pokud je viníkovi nad 21 let a pokud kupujícím byla mladistvá osoba či těhotná žena. Držení věcí sloužících k výrobě a užívání drog lze trestat půl rokem ve vězení.

Přeloženo z:

HOLLAND, Julie. The pot book: a complete guide to cannabis : its role in medicine, politics, science, and culture. Rochester, Vt.: Park Street Press, c2010, xxiv, 551 p. ISBN 15-947-7368-8.

NORML: Working to reform marijuana laws [online]. 2014 [cit. 2014-09-24]. Dostupné z: http://norml.org/

Poslat komentář

*