8 Červen

Potřebné informace o pěstování konopí

Autor: admin Kategorie: aktuality, Pěstování konopí Komentáře: 1

Co je růstová fáze

Růstová fáze rostliny nastává hned, jak ukončí klíčení. Začne fungovat fotosyntéza, rostlina vyrábí energii a snaží se vyrůst co nejvíce, aby byla připravena na svou sexuální zralost (kvetení). Cannabis může růst prakticky neomezeně dlouho. Např. matky jsou schopny růst až 15 let. Je na nás pěstitelích, kdy necháme květinu vykvést a tím ukončíme vegetační fázi.

Kolik svítit v období růstu

Vegetativní cyklus, tedy růst listů nikoliv květů může od naklíčení trvat prakticky neomezeně dlouho. Podmínkou je, že rostliny dostávají alespoň 14 hodin světla denně. Toho lze využít při kultivaci matek, které samy pouze ve vegetační fázi mohou pěstírnu několik let zásobovat čerstvými řízky. Jako nejvhodnější cyklus pro vegetační fázi se jeví 18/6 (tj. 18 hodin světla následovaných 6-ti hodinami tmy) nebo 24/0 (tj. nepřetržité svícení). Oba mají své výhody a nevýhody, ovšem v praxi nejpoužívanější je 18/6. Cyklus 18/6 je přirozený a nejlépe simuluje volnou přírodu, také šetří elektřinu. Cyklus tmy pomáhá k ochlazení pěstírny při problémech s větráním. Cyklus 24/0 pomáhá k rychlejšímu růstu za podmínky dostatku CO2. Může ovšem vést ke stresu, takže není vhodný pro mateční rostliny, je ovšem ideální pro zakořeňování řízku případně reveging. Jakmile chceme rostlinu přivést ke květu, zkrátíte světelnou periodu na 12/12 (12 hodin světla a 12 hodin tmy).

pest2

Mohu poznat samce ještě před květem

Každá kytka ukáže své pohlaví, jakmile dospěje určitého věku. Poznáme ho podle tzv. primordia neboli anglicky pre-flowers. Můžeme také zakrýt na určitou dobu část květiny např. papírovým sáčkem na dobu 6 hodin, tímto zkrácení cyklu z 18 na 12 hodin po 2 týdnech poznáme, zda jde o samce či samici.

Jak zaštipovat technikou FIM

Tato metoda vznikla úplnou náhodou, čtenář a pěstitel co ji objevil, poslal popis do High Times, kde jí podle něj nazvali „FIM technique“. Cílem zastřihávání je maximální využití prostoru a zvýšení výnosu. Při klasickém zastřihávání na místě původního stonku vyrostou dvě nové větvičky. Touto speciální technikou můžete takových vrcholu mít až šest! Postup je jednoduchý a možná jste ho už „nehodou“ objevili. Určitě jste si všimli, že když neustřihnete celý vrchní výrůstek, ale tak 20% těch zakrnělých lístečků necháte, tak pokračují v růstu. Za cenu určitého prodloužení vegetace může vyrůst až šest výhonků! Stačí jen trochu experimentovat a můžete z této metody těžit i vy.

FIM

Je třeba kytky zastřihovat

Kytky se při indoor pěstování určitě vyplatí zastřihnout. Zvětší se tím počet hlavních vrcholků až na 8. Kytka není pak vytáhlá a nehrozí, že se nám nevejde do skříně. Také si tím pomáháme srovnávat výšku jednotlivých kytiček. Důležité je kytky zastřihávat jen v období růstu! Upřednostňujeme zastřihávání hlavně ve spodní části kytky (to je nad třetím patrem). Po vyjetí 6 sekundárních větviček je hned v prvním patře zastřihneme (tím se všechny rozdvojí). Nejspodnější 2 větvičky odstřihneme, jelikož jsou slabé. Takže po zaštípnutí čtyř větviček se rozdvojí na 8 větví, které už necháme dále růst. Pak už jen rozhodnout kdy přepnout na květ.

Zdroj: www.grower.cz

Komentáře

  • Autor: Jakub Blaha
    4/07/2016

    Zatrihavani je hodne dulezite, kvuli rozvetveni, aby byla vetsi uroda 😀 Jinak co doporucuji na zastrihavani, tak nuzky s titanovou cepeli, mam je jiz treti rok a porad ostre jak britva.

Poslat komentář

*