10 Březen

První fáze pěstování konopí: výběr vhodného semene

Autor: admin Kategorie: aktuality, Odrůdy konopí, Pěstování konopí Komentáře: 0

Úroda z loňské sklizně je již určitě zdárně uskladněna, zpracována a užívána, avšak již se blíží čas další setby. Tato doba dlouhých zimních večerů nám může zatím poskytnout inspiraci a možnost si ujasnit své přání, jakou odrůdu zasadíme, jakou metodu pěstování zvolíme a kde se letos budeme snažit vyprodukovat kvalitní materiál.

Každý rok nám konopný trh přináší stále větší a barvitější nabídku semen konopí od různých producentů. Jedná se o více či méně známé konopné seed banky, breedery šlechtící na vlastní noze, amatérské skupiny nadšenců, či o tzv. „seed banky“, které nakoupená semena od jiného producenta dále nabízejí a balí ve vlastních prodejních obalech. Určitě neplatí, že největší či nejstarší producent semen musí být permanentně i tím nejlepší. Při vašem výběru vhodných semen se zaměřte hlavně na co nejkratší dobu květu a s ní spojené brzké zrání. To je důležité, abyste bylinu mohli sklidit co nejdříve, tedy než přijde podzim a s ním spojené rizika jako vznik plísní anebo polámání silným větrem. Máte-li možnost pěstovat rostlinu na balkóně nebo v dobře větraném skleníku, jsou vaše možnosti ve výběru semen rozšířenější o kultivary s dobou květu o něco málo delší, ne však delší než 10 týdnů.

Další vaší variantou jsou dnes populární semena autofloweringových strainů, které je možno lehce pěstovat a sklízet již dva a půl měsíce od vyklíčení. Tento rychlý proces je možný díky zkřížení s konopím rumištním, majícím schopnost raně nakvést a v květu pokračovat i při dlouhých světelných intervalech. Rostliny dorostou tedy okolo tří až čtyř týdnů, aby poté mohly samovolně začít kvést a postupně dozrávat. Rostliny jsou zpravidla malé s odpovídajícím výnosem. I na tom se ovšem usilovně pracuje a na trhu se již objevují tzv. superautomaty, což jsou rostliny se stejným nakvétacím genofondem, ale zároveň i s ohromným růstovým potenciálem. Ve finále tedy můžete uprostřed srpna očekávat nádherně vzrostlou, dvoumetrovou, pryskyřicí obalenou, zdravou a květy obsypanou rostlinu. Dnes má autofloweringové semena ve své nabídce většina semenných bank a jejich kvalita je více či méně standardní. Velmi kvalitní a kompaktní řadu ryze outdoorových semen nám nabízejí seed banky jako Sweet Seeds, Serious Seeds, Budha Seeds a další semenné banky.

Nezapomeňte se podívat na obchod se semínky konopí  kde naleznete pestrou nabídku od různých semenných bank.

Poslat komentář

*