25 Leden

Sáček marihuany ve vašem zavazadle? Jak se letištní bezpečnost vyrovnává s marihuanou s sebou

Autor: admin Kategorie: aktuality, Legalizace konopí, Marihuana a USA Komentáře: 0

Mezi mnoho zvláštností, které vyplynuly z legalizace marihuany v Coloradu a Washingtonu patří i fakt, že je mnohdy mnohem jednodušší dostat se přes letištní kontrolu s taškou marihuany, než s lahví vody.

Na letištích ve Washingtonu, včetně Seattle-Tacoma International, neexistuje nic, co by policie mohla udělat proto, aby zabránila turistům létat s jointy v jejich příručních zavazadlech, tedy za předpokladu, že turisté dodrží státní zákonný limit jedné unce. Místo toho, říkají letištní mluvčí, zaměstnanci jednoduše doporučují, aby jí turisté nechali v autech, vyhodili nebo předali místním přátelům.

Nicméně pokud jde o letiště v Coloradu, kde zákony o legalizaci dávají majitelům nemovitostí vetší autoritu v omezování drog, některá letiště držení marihuany zakázala a zveřejnila platné sankce, včetně pokut, včetně takových jako je 2,500 USD a uvěznění na cele v letištní věznici Colorado Springs.

„Přinesení marihuany do civilního letadla je nezákonné podle federálních předpisů. To bylo důvodem k zavedení tohoto pravidla, aby bylo zabráněno nošení marihuany do civilních letadel“ řekl mluvčí letiště Kim Melchor, s tím, že letiště ještě vybírat pokutu a zřídit místo pro odložení marihuany, kde lidé mohou vyhodit svou přebytečnou zásobu.

Tato situace pouze dokresluje obtížnost úřednické činnosti v obou státech, které se oba snaží předcházet tomu, aby marihuana opustila své hranice – řešení těchto situací bylo jednou z podmínek ministerstva spravedlnosti, které stanovila před spuštěním experimentů s legalizací marihuany.

Advokát ze Smart Colorado, který byl v opozici, tedy proti legalizované marihuaně, se bojí, že turisté budou přepravovat malé a vysoce koncentrované produkty, jako je například ztužený hašišový olej, který má dostatek THC, tedy primární psychoaktivní látky v marihuaně, pro stovky použití.

„V nádobce o velikosti běžné cestovní lahvičky na šampón, můžete provést tolik látky, že to bude stačit jako zásoba pro sjetí celé městské střední školy“ řekla Rachel O´Bryan.

oil

Ztužený hašišový olej

Voliči ve dvou státech vyjádřili souhlas s legalizací marihuany pro dospělé, tedy nad 21 let, v roce 2012, ale tyto zákony neumožňují lidem vyvážet marihuanu ze státu. Federální zákon totiž držení marihuany stále zakazuje a to v letadle nebo kdekoliv jinde. Každý, kdo by přistál v ostatních 48 státech, kde je marihuana stále nelegální by tak tedy porušil státní právo.

Zatímco ministerstvo spravedlnosti jasně trvá na tom, aby státy udrželi legální marihuanu uvnitř svých hranic, je i pár těch, kterým nevadí, aby si lidé domů přivážely suvenýry v podobě malého množství marihuany.

Bezpečnostní dopravní předpisy nutí cestující vyprázdnit své láhve s vodou, ale když se agenti setkají s množstvím marihuany pro osobní potřebu při osobní kontrole, tak obvykle nevolají DEA nebo FBI. Federální prokurátoři prostě nebudou ztrácet čas s tak malými rybami. Mluvčí agentury TSA řekl, že se zaměřují na terorismus a odhalování hrozeb pro letadla a jejich cestující.

Agenti TSA obvykle předají případy držení marihuany místním donucovacím orgánům, které mají tyto případy pod kontrolou v Coloradu a Washingtonu. V Sea-Tac se spoléhají pouze na test „souhrnu okolností“, aby se rozhodli, zda přistoupit k zatčení nebo provést další zkoumání, mluvčí Port Seattle Perry Cooper řekl: „Záleží na tom, zda je pasažér bojovný nebo urážlivý, popřípadě jestli má u sebe velké množství hotovosti?“

Zadržení může být použito v různých případech, ale ne pro marihuanu samotnou, poznamenal.

Letiště říkají, že případů, kdy byly cestující zadrženi za pronášení marihuany, bylo velmi málo. Port Denver zakázalo marihuanu na Denver International, s pokutou až do výše 999 dolarů. Nikdo zatím nebyl pokutován.

Na základě naléhaní zemského šerifa v Pitkinu Joe Di Salva, byl na letišti v Aspenu instalován „amnesty box“, kam mohou cestující odložit všechen svůj zbytek marihuany, než se vznesou do nebe. V několika málo případech, kdy byl přistižen cestující, který se snažil pronést marihuanu do letadla, dostali pouze zdvořilou důtku, ale bez jakýchkoliv právních důsledků.

Položil otázku „Jak bychom k nám mohli pozvat lidi, říct jim, že si mohou používat produkt a pak je soudně stíhat, když budou opouštět stát?“

box

„amnesty box“ na letišti v Coloradu

Jeho kancelář již zabavila produkty z marihuany na letišti Aspen několika cestujícím – po vyzvání jí sami dobrovolně odevzdali – nebyly proti nim přijaty žádné právní kroky.

Cestující byli chyceni při přepravě až pěti liber marihuanou napuštěného cukroví a olejů, řekl. Ale iniciativa Colorada jim umožnila nosit až jednu unci THC. DiSalvo řekl, že takové množství THC pravděpodobně nebylo ani v největší zabavené dávce.

Letiště v jiných zemích tvrdí, že nejsou připravena na příliv cestujících nesoucích marihuanu z Colorada a Washingtonu.

„Policisté v Texasu prosazují zákony Texasu, a je povinností lidí z Colorada znát zákony místa, kam jdou,“ řekl David Magana, mluvčí Dallas-Fort Worth Internation Airport.

Článek je volným až svévolným překladem

http://www.thecannabist.co/2014/01/30/marijuana-at-airports-security-tsa-deals-carry-pot/6131/

Poslat komentář

*