24 Únor

Samonakvétací zázrak

Autor: admin Kategorie: aktuality, Odrůdy konopí, Pěstování konopí Komentáře: 0

Tuzemské pěstitelé konopí ovládl fenomén zvaný autoflowering. Dnes už můžeme hovořit o boomu, kdy tyto samonakvétací odrůdy nabízí téměř každá seed banka.

Již počátkem 90. let se objevují v Holandsku první pokusy vyšlechtit rostliny, které nezačínají nakvétat vlivem sluneční cyklu, ale nakvétají po určité době. Za tímto jevem nestojí chemie, ale obyčejné křížení sativy nebo indiky s Cannabis ruderalis, která pochází z oblasti Sibiře, Mongolska a Dálného východu. Vegetační doba ruderalis se proto neřídí délkou dne, ale pouze časem. Vegetační doba trvá tedy cca 50 dnů a dorůstá do výšky maximálně 80 cm. Ruderalis ovšem neobsahuje téměř žádné THC, a proto vznikla myšlenka jej zkřížit s vysokou sativou či širokou a košatou indikou, které sice obsahují THC, ale mají dlouhou vegetační dobu

Cestovatel a milovník konopí Joint Doctor pracoval na křížení výše zmíněných druhů konopí tak, aby byla ponechána vegetační doba ruderalis a účinek indiky či sativy. Stejně tak postupovali také odborníci ze semenné banky Sensi Seeds. Sensi Seeds už v polovině 90. let vypustila na trh modely Ruderalis indica a Ruderalis skunk. Tyto modely byly prvními samonakvétacími odrůdami na světě. Šlechtitelé v Sensi Seeds ovšem této pokrokové metodě příliš nevěřili a nedokázali tuto genetiku dotáhnout až do konce. Joint Doctor nakonec úspěch oslavil až v roce 2002 svým legendární model Lowryder. Nebyla to sice žádná zázračná rostlina ohledně účinku, vůně ani chuti, ale své příznivce si přesto našel. V průběhu dalších let se Joint Doctor i další šlechtitelé věnují vylepšování původního Lowryderu. Vznikají nové modely jako Automatic AK-47 a Automatic Hindu Kush, které již mohou soupeřit s původními rostlinami ve všech vlastnostech.

joint

Z pouhé outdoorové záležitosti se automaty staly i velmi populárními mezi pěstiteli indooru. Venkovní pěstitelé ocení hlavně krátkou vegetační dobu. Při vhodném načasování dozrávají rostliny uprostřed léta, kdy nehrozí plísně a tvoří se kvalitní pryskyřice. Typický je pro automaty malý vzrůst, který je perfektní pro balkónové pěstování nebo pro pěstování v místech, kde chceme utajit naši zahrádku. V ideálních podmínkách je možno zasít a sklidit až třikrát do roka. U pěstování indoor je hlavním pozitivem přepínání rostliny, neboť narozdíl od obyčejných rostlin pěstovaných vevnitř není třeba přepínat rostlinu na květ. V boxu pouze nastavíte na 18 hodin světlo a na 6 hodin tmu, anebo 20 hodin světla a 4 hodiny tmy. Samonakvétací konopí bývá doporučováno začátečníkům a pokud jsou navíc semínka feminizované, je jeho pěstování velmi snadné a téměř bez nutnosti větší znalosti o pěstování konopí.

Jestli vás tento samonakvétací zázrak zaujal, podívejte se na obchod se semínky konopí – konoteka.cz a určitě si vyberete vhodné konopné semena do vaší sbírky.

Zdroj: http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/189-autoflowering-cast-1?rubricId=17

Poslat komentář

*