Jak poznám kdy sklidit?
Vhodná doba sklizně nastává obvykle po 6-8 týdnech od přepnutí na poměr 12 hodin světla / 12 hodin tmy, toto je ovšem hodně obecné, jelikož také záleží na druhu rostliny. Obvykle se dá poznat vhodná doba sklizně také podle zabarvení pestíku. Když je více jak 70 – 80% pestíků hnědých je dobré rostlinu sklidit a usušit.
Při sklízení je třeba vystihnout moment, kdy produkce pryskyřice (THC krystalu) je na vrcholu. Jakmile průhledná pryskyřice začíná žloutnout a zakalovat se, THC začíná degradovat na další (sedativnější) cannabinoidy. Proto je nejlepší sklidit, jakmile se změní barva pestíků, ale krystaly pryskyřice jsou ještě čisté. K tomu, abyste rozeznali barvu krystalků, potřebujete alespoň 30-ti násobné zvětšení (např. dětský mikroskop). Obvykle dříve sklizená marihuana má celebrální účinky, zatímco později sklizená spíše „stoned“. Proto je nejlepší experimentovat, sklidit několik rostlin v různých fázích květu a zjistit jaké vám nejvíc vyhovují. Příští sklizeň se stejnou odrůdou to už budete mít jednodušší.
Jak mám skladovat trávu?
Trávu je ideální skladovat v uzavřené sklenici, aby k ní nešel vzduch. Nejlépe je jí uskladnit na tmavém chladnějším místě. Jako nejvhodnější řešení se jeví dát trávu do sklenice a umístit jí do mrazáku. Pak je i po delší době krásně čerstvá a voňavá. Je samozřejmostí, že musí být dostatečně suchá, před tím než jí takto uskladníme, aby se u ní náhodou neprojevila plíseň. Další možnost je úrodu zakopat do země samozřejmě v uzavřené lahvi a důkladně prosušené. Na jaře vykopat, člověk je příjemně překvapen silnějším účinkem.
Jak mohu nejlépe sušit sklizenou marihuanu?
Klasický způsob, který se osvědčil je pověsit celou rostlinu s kořeny a bez listů, palicemi směrem dolů na tmavé místo kde je teplota okolo 16 – 20 stupňů. Takto jí nechat tak 7 – 10 dnů vyschnout a pak jí dát do sklenic. Je důležité, aby palice byly 100% suché, jinak může materiál začít plesnivět. Je také dobré občas sklenici otevřít a nechat chvíli materiál dýchat, toto platí u nového materiálu daného do sklenic, ne u materiálu, který je už starší a dokonale suchý.
Rostliny, které chceme sušit, je nejlepší sbírat za teplého, suchého dne, nejlépe ráno, když jsou aktivní látky v rostlinách nejvíce koncentrované. Pro sušení vybíráme pouze čisté a zdravé části rostlin. Květinu je dobré vytrhnout i s kořeny a pověsit kořeny vzhůru. Abychom uchovali barvu i aroma, měli bychom květiny sušit vždy na větraném, stinném místě při teplotě cca 18 – 21°C. Sušené květiny uchováváme ve vzduchotěsných nádobách, pečlivě roztříděné podle očekávané potence.
Zajímavým tipem je také květiny zmrazit. Takto konzervované bylinky neztrácejí téměř nic na chuti a vůni a jsou připraveny kdykoliv k okamžitému použití.
Rychlosušení – zvláštní a originální tipy
Někdy, je však potřeba nutně usušit paličku rychle. Vždy k tomu potřebujeme zdroj tepla. Pár tipů uvádíme dále.
Auto je perfektní pomocník, topení a ventilátor umí dělat divy. Zapněte topení a ventilátor na požadovaný výkon, připevněte paličku dle libosti do proudu teplého vzduchu a za chvíli (v závislosti na teplotě a intenzitě foukáni) je hotovo.
Dalším osvědčený způsob je za pomoci papírového ubrousku a zdroje tepla. Vezmete paličku, zbavte ji větších lístků, jednou zabalte do ubrousku a mírně zmáčknete, vezmete takhle obalenou paličku a vložte ji na nějaký zdroj tepla např. ke stínítku lampy. Pokud porovnáme tento postup s nějakým přímým sušením na čemkoliv rozpálené plotně, pánvi, nedej bože v mikrovlnce, musíme konstatovat, že tráva usušená nepřímým způsobem je lahodnější.
Dále můžete vyzkoušet např. toto. Ostříháme přebytečné listy z paličky, poté si doma najdeme obyčejnou ponožku, doporučujeme spíše z umělého vlákna, jelikož se může stát, že by se mohly z bavlněné ponožky uvolnit žmolky. Takže paličku máme v ponožce, nyní stačí vzít fén a na něj navléknout ponožku s paličkou a zapnout. Ted může nastat jeden z mála problémů: 1. příliš velký proud horkého vzduchu, vezmeme tedy vetší ponožku, tak aby na povrchu nafouklé ponožky bylo středně sálavé teplo, rozhodně ne žár jako těsně u fénu. 2. ponožka nemusí držet, tady záleží na důvtipu každého, jak ji tam zajistí, např. gumičkou, izolepu bychom nedoporučovali vzhledem k teplu, které fén produkuje, akorát by se zapatlala ponožka i fén a nakonec by ponožka mohla stejně odletět. Tímto způsobem, máme usušeno od několika málo minut do půl hodinky. Jen upozornění, nedávejte do ponožky velké množství paliček, jednak by to chvíli trvalo, ale také by se mohl zničit fén, ne každý má pojistku proti přehřátí a radši jej mějte na očích, jelikož se jedná o zdroj tepla a mohl by poškodit např. koberec při pádu, kdyby se cokoli stalo, NEHASTE VODOU, nejdříve vyndejte zástrčku ze zásuvky, nebo zamezte přístupu vzduchu k ohni (třeba moukou).
Zdroj: www.grower.cz
Úvod: Držení, prodej a distribuce marihuany jsou v mnoha jurisdikcích nelegální činnosti, které mohou mít…
Úvod: Řízení pod vlivem marihuany je nebezpečné a může mít vážné důsledky. Marihuana ovlivňuje kognitivní…
Úvod: Konzumace marihuany může mít různé účinky na tělo a mysl, ačkoli mnoho lidí ji…
Úvod: Marihuana obsahuje psychoaktivní látku známou jako tetrahydrokanabinol (THC), která ovlivňuje funkci mozku a může…
Úvod: Marihuana je psychoaktivní droga, která může mít různé účinky na tělo a mysl. Vedle…
Úvod: Marihuana obsahuje chemickou látku nazývanou tetrahydrokanabinol (THC), která má psychoaktivní účinky a ovlivňuje mozek…