3 Únor

Stát hledá konopného inspektora

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék, Legalizace konopí Komentáře: 2

Výběrové řízení na pěstování léčebného konopí stát vypíše až po 1. dubnu, ovšem inspektora na kontrolu pěstitelů hledá už teď. Lékový ústav vydal nabídku práce, kde slibuje plat až do výše 40 tisíc hrubého měsíčně.

Podmínkou získání pracovní pozice „inspektor kontroly konopí pro léčebné použití“ je vysokoškolské vzdělání z oboru farmacie, medicína či chemie s minimálně tříletou praxí, řidičský průkaz a pokročilá znalost angličtiny.

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), který bude tendr na pěstitele vypisovat, pak inzerátu dále uvádí, že dotyčný či dotyčná zájemkyně musí být ochoten/ochotna cestovat, proto zájemce musí vlastní řidičský průkaz, ale musí být také aktivní řidič. V rámci náplně práce jej totiž čekají inspekční cesty při „kontrole dodržování požadavků platné legislativy při pěstování konopí pro léčebné použití u jeho pěstitelů“. Odměnou za tuto práci bude nástupní plat 22 až 30 tisíc hrubého měsíčně, po zapracování až 40 tisíc korun.

Na inspektora nebo inspektorku dále pak čeká také pět týdnů dovolené za rok, příspěvky na penzijní pojištění, možnost jazykových kurzů nebo také stravenky. Využít může zaměstnanecké knihovny nebo půjčovny sportovních potřeb.

S obsazením této pracovní pozice Státní ústav pro kontrolu léčiv spěchá, neboť předpokládaný nástup vhodného zájemce očekává už tento měsíc. Důvodem je, že léčebné konopí by se mohlo v České republice začít pěstovat už letos.

sklenik

Zákon SÚKL poté ukládá, aby po 1. dubnu vypsal tendr na jeho pěstitele. Zda bude jeden pěstitel, nebo jich bude více, zatím není úplně jasné. Jasné je pouze to, že uspěje ten, kdo nabídne státu nejlepší cenu.

Komentáře

 • Autor: michal
  5/02/2014

  Tak to trochu nechapuoni hledaj cloveka s farmaceutickou nebo s chemii bla bla podle.me potrebujou nekoho kdo ma.par hodne dobrejch sklizni za sebou rozumi indooru a speakuje anglicky bavime se o huleni a to chce lasku ne a ne nejakyho iqače

  • Autor: Pavel
   25/03/2014

   Michale, to je z tvé strany neznalost problematiky. Hledá se člověk, co bude kontrolovat kvalitu a nezávadnost pro použití konopí pro nemocný lidi (AIDS, roztroušená skleróza, rakovina). To konopí bude spadat do 4 skupin podle obsahu THC a CBD, důraz se bude klást hlavně na snížení zátěže pro organismus už tak nemocnejch lidí, to znamená např. plísně, hnojení, atd. a taky legislativa, aby se dalo zpětně kontrolovat, kdo co od koho užíval. Takže určitý iq je potřeba!

Poslat komentář

*