20 Prosinec

Super sklizeň s polovičním světlem

Autor: admin Kategorie: aktuality, Pěstování konopí Komentáře: 0

„Velmi dobrá otázka. Kolik světla je vlastně dost? Můžete použít cokoliv od 150 do 400 W a budete mít dostatečnou sklizeň. Světlo nemusí být pouze z HP výbojek. V každém případě vám doporučuji pěstovat více rostlin. Minimálně by to mělo být šest a pokud možno až 18 kousků. Čím více budete pěstovat, tím větší potom bude vaše sklizeň. Pokud se vám totiž během pěstování objeví nějaká nemoc, mor a podobně, jste nahraný, jelikož pěstujete jen dvě – tři rostliny a snadno podlehnou a budete tedy začít opět od nuly. Jestliže pěstujete tucet a více rostlin, můžete některé umístit mimo, pokud budou moc velké a pořád budete mít velmi slušnou úrodu. Je mnohem jednodušší jednu rostlinu dát stranou než čekat, až vám dorostou další.

Nedávno jsem se vrátil z cesty po Nizozemí, kde jsem viděl mnoho skříní. Většina z nich používala menší osvětlení než 600 W sodíkové výbojky. Pěstování marihuany v Nizozemí je protizákonné a mnoho growshopů je každý rok zavřeno. Málo z pěstitelů nakonec skončí za mřížemi, ale dostávají velké pokuty a jejich vybavení je jim zabaveno. Jednou z věcí, jak na ně policie přijde, je velká spotřeba elektřiny. Čím méně elektriky spotřebujete, tím máte větší šanci, že vás nikdo neobjeví.

Několik pěstitelů na jihu Holandska pěstovalo s polovičním objemem světla, než předtím a sklidili 85 % toho, co vypěstovali s dvakrát tak větším světlem.

Je to velmi jednoduché. Pokud máte dvě světla, jedno z nich zapněte na dvě hodiny a další vypněte. Na konci té druhé hodiny jednoduše obraťte pořádek. S tímto režimem pokračujte následujících 12 hodin, takže každé ze světel bude nakonec zapnuté celkem šest hodin po dvouhodinových intervalech. Nejsem si stoprocentně jistý, co se všechno děje uvnitř rostliny, pokud takto svítíte, ale viděl jsem rostliny, které byly tímto způsobem pěstovány, a dařilo se jim velmi dobře. Palice se vytvořily velmi kompaktní a plné. Tím, že jsem to viděl na vlastní oči, jsem uvěřil tomu, co o tomto způsobu svícení říkali ostatní pěstitelé. Za měsíc o tom budu mít ještě více informací, protože se pojedu podívat za stejnými pěstiteli a budu vážit jejich sklizeň.

Existuje celá řada dalších výhod, pokud pěstujete jen polovinu světla. Mnohem lépe se kontroluje teplota a vlhkost a dají se udržet v přijatelných hodnotách. Tento způsob svícení je určitě velmi výhodný, pokud je vaše klima velmi teplé.

Abychom se vrátili k vaší otázce ohledně světla. Doporučoval bych čtyři 65 W kompaktní zářivky. Umístěte lampy tak, aby každá z nich osvětlovala jednu čtvrtinu pěstební plochy. Dvě světla zapněte na dvě hodiny, na konci této doby je vypněte a zapněte ty další. Tímto způsobem pokračujte každý den vždy ve 12hodinových cyklech. Nepoužijete více než 130 W a vypěstujete absolutní maximum úrody na to, kolik světla použijete.“

Zdroj: Soft Secrect. 2011. 2011.

Poslat komentář

*