28 Prosinec

Veteráni možná budou mít snazší přístup k marihuaně

Autor: admin Kategorie: aktuality, Legalizace konopí, Marihuana a USA Komentáře: 0

Nový zákon představený Kongresu by umožnil oddělení lékařů pro záležitosti veteránů doporučit svým pacientům lékařskou marihuanu.

Je to takzvaný Veteran Equal Access act. Přestavený ve čtvrtek Reps. Earl Blumenauer (D-Ore.) a Dana Rohrabacher (R-Calif.). S deseti bipartijními kladnými reakcemi by byl zrušen zákaz, který doktorům veteránů zakazoval dávat stanoviska a doporučení ohledně lékařské marihuany veteránům, kteří žijí v zemích, kde je lékařská marihuana povolena.

„Posttraumatické stresy a traumatická poranění mozku jsou stejně škodlivá a zničující jako jakékoliv zranění, která jsou viditelná z vnějšku,“ řekl Blumenauer. „Někdy jsou mnohem horší, protože zničujícím účinkem, se mohou podepsat i na rodině veterána. Měly bychom zajistit, aby tito zranění bojovníci měli přístup k léku, který jim pomůže přežit a pomoci si a to včetně lékařské marihuany, ne zacházet s nimi jako se zločinci, a nutí je se skrývat. Je to hanba.“

vojak

Téměř 30 procent veteránů, kteří sloužili v Iráku a Afganistanu trpí PTSD a depresí, podle zprávy z roku 2012 od ministerstva pro záležitosti veteránů. Někteří vědci se domnívají, že marihuana může pomoci s PTSD symptomy, která mohou zahrnovat i úzkost a depresivní vzpomínky. V nedávné studii, u pacientů, kteří kouřili marihuanu, bylo viditelné průměrné snížení 75 procent symptomů PTSD.

„Je nutné provést klinické hodnocení, aby bylo zjištěno, v jaké míře a na jaký druh pacientů PTSD pozitivně ovlivňuje, buď konopí, nebo jeho hlavní účinné látky,“ řekl Dr. George Geer, který se na studii podílí.

V letošním roce, federální zdravotní úředníci podepsali uskutečnění studie, která by se zabývala účinky pěti potenciálů kouřené nebo inhalované marihuany na padesáti veteránech, kteří trpí PTSD. Budoucnost této studie ovšem stále není jasná, protože jediní poskytovatelé medicínského konopí pro federální vládu neměli správné druhy pro začátek výzkumu. Poté byl vedoucí této studie vyhozen z Univerzity v Arizoně, kde by se výzkum uskutečňoval.

V současné době umožňuje lékařské užití marihuany 23 členských států. Deset z těchto států povoluje užití marihuany pro zmírnění příznaků PTSD. Rostliny ovšem zůstávají nezákonné dle federálních zákonů.

Článek je volným až svévolným překladem:

http://www.huffingtonpost.com/2014/11/21/veterans-medical-marijuana_n_6193932.html?utm_hp_ref=marijuana

Poslat komentář

*