Zpracování produkce na hašiš a kouření cannabisového oleje
„V Indii se získává nejlepší hašiš (nup) tak, že suché rostliny jsou vymláceny přes plátno. Sesbíraná pryskyřice ve formě bílého až zlatého pudru se pak slisuje. V některých oblastech se pryskyřice získává z kožených plášťů sběračů, probíhajících marihuanovým polem, popřípadě přímo z jejich nahých těl.
Arabský způsob přípravy mastné hašišové tresti popsal Baudelaire: provádí se povařením čerstvých vrcholků rostlin v másle za přidání malého množství vody. Po odpaření veškeré vody se materiál procedí a vzniklá substance žlutozelené barvy a nepříjemného zápachu zažluklého másla a hašiše je hotovým výrobkem, „distribuovaným’“ ve formě kuliček o dvou až čtyřech gramech. Obvykle byl dále zpracováván na „zavařeninu“ – davamesk přidáním cukru a vonných látek (vanilka, skořice, pistácie, pižmo aj.).
Nejpotentnější hašiš je ovšem připravován smísením extraktu v jakékoliv formě cannabisového oleje s jemně drcenou marihuanou. Olej může být podroben izomerizaci nebo acetylaci, čímž se potence hašiše ještě výrazně zvýší. K dosažení správné konzistence je třeba použít alespoň 15 % oleje, maximálně se mísí olej s marihuanou v poměru zhruba 1:1, nejvýše 60 % oleje. Takový materiál je velice silný a vzhledem a konzistencí (lepkavý, tvárný) odpovídá nepálském u či indickému charasu. Dobře promíchaná a prohnětená směs se lisuje do tvaru placiček, tyček či kuliček.
Kouření cannabisového oleje
Hašišový olej lze kouřit několika způsoby. Nejlepší je pomocí skleněné olejové dýmky. Olej je umístěn ve skleněné baňce na konci dýmky, baňka je zahřívána nad plamenem, podobně jako to činí na barvotiskových obrázcích kuřáci opia. Tento způsob je maximálně šetrný vůči materiálu, protože kuřák si odpaří pro daný okamžik jen malé, potřebné množství extraktu.
Jiným, poněkud primitivnějším, asi méně romantickým, ale praktičtějším způsobem kouření oleje je umístění dávky na kousek alobalu, jeho nahřáti nad plamenem zápalky či svíčky a inhalace pomocí trubičky nebo nálevky. Alobal či staniol používaný při tomto způsobu musí být předem dobře ožehnut nad plynovým plamenem, aby se důkladně odstranily všechny odpařitelné nečistoty, které by narušily senzorický dojem.“
Zdroj: DUPAL, Libor. Kniha o marihuaně. 3., dopl. vyd. Praha: Maťa, 2010, 173 s. Matamata. ISBN 978-80-7287-136-0.
Poslat komentář