5 Září

Astma a konopí

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék Komentáře: 0

Léčba konopím se v dnešní době osvědčila už u různých druhů nemocí a jednou z těchto nemocí je také astma. Zmiňovaná léčba konopím se osvědčila u astmatu alergického i jiného původu u cca 80% pacientů. Léčba se provádí třemi způsoby, buď to zevním mazáním konopnou mastí, vnitřním požíváním konopného másla, anebo také vdechováním konopného kouře čí odpařené pryskyřice z vaporizéru (vaporizér je mašinka sloužící ke změně látky kapalného někdy pevného skupenství na skupenství plynné působením tepla. Využívá se v aromaterapii, ale také čas od času i v klasické medicíně jako alternativa inhalace, kdy se vdechují účinné látky).

Konopnou mastí se doporučuje natírat hrudník, a také hrdlo v případě počátečních akutních dýchacích obtíží, neboli při prvních pocitech svírání dýchacích cest. Jestliže mastička ovšem již nezabírá a nemocný cítí, že se blíží astmatický záchvat, bývá účinné vdechnout malé množství konopného kouře například z vodní dýmky nebo odpařené pryskyřice z vaporizéru. Při zvolení tohoto způsobu nastane bronchodilatační účinek konopí, který zabrání rozvinutí záchvatu a astmatik se tak velmi rychle cítí opět dobře.

water_pipe

Pro dlouhodobou léčbu astmatu se podle odborníků velice dobře osvědčilo konopné máslo. Jak vyrobit konopné máslo naleznete v dalším našem článku na www.marijanka.cz.

Poslat komentář

*