5 Září

Cannabis turistika

Autor: admin Kategorie: aktuality, Legalizace konopí Komentáře: 1

Na světě stále přibývá míst, kde je užití marihuany nejen společensky tolerované, ale i legální. Je součástí místní kultury a ne jen nějakou výstřední záležitostí. Právě tam dochází k rozkvětu této nevšední turistiky. Pojďme se podívat na ta nejkrásnější místa, která můžete sledovat i z trochu jiných úhlů.

   

Amsterdam

Ano, ano, ano je to poněkud profláknutá klasika, ale to mu nijak neubírá na kráse. Možnost držet méně než pět gramů marihuany schválil dánský parlament již v roce 1976 a od té doby je součástí místní kultury. Není se proto co divit, že nabídka místních „coffeeshopů“ nemá ve světě konkurenci. Když má něco tradici, dost často to má i vysokou úroveň a tohle je přesně ten případ. Navíc Amsterdam je prostě překrásné město.

amsterdam

Kanada

Občané Kanady mají právo legálně držet marihuanu pro zdravotní účely, dokud jim platí povolení od lékaře. Pokud si chcete užít trochu cannabis kultury, po Amsterdamu je jejím centrem Vancouver a jeho známý „Vansterdam“, kam se pořádají běžné zájezdy. Po městě také můžete najít řadu vyhrazených míst, kde je možné vlastní bylinky kouřit a je to společensky tolerováno.

canada

Mexico

Přiznejme si, že vzhledem k neustálým válkám drogových kartelů není Mexiko zrovna nejbezpečnějším místem na cestování, ale o to je krásnější. Držení marihuany do 5 gramů je zde legální od roku 2009, ale to hrálo v cannabis kultuře jen menší roli. Vzhledem k tomu, kolik mají zdejší autority potíží s ukočírováním kartelů, se pěstitelům marihuany prakticky nevěnovala pozornost. Především dělníci si jí tak pěstují už několik století. Spojení slunce, marihuany a margarity může být hodně zajímavé.

mexico

Colorado

Že se k legalizaci marihuany připojí i USA čekal asi málo kdo, ale stalo se tak. V Coloradu a především v Denveru, můžete narazit na řadu restaurací, které se specializují na pokrmy z marihuany. Toto nové odvětví gastronomie se zde rozvíjí velmi dynamicky, můžete dokonce navštěvovat specializované hodiny vaření. Nicméně výjimkou nejsou ani odborné kurzy zaměřené na pěstování, které je stále spíše domácí záležitostí. Díky všemu tomu zájmu je zde možné sehnat jedny z nejkvalitnějších rostlinek.

colorado

Kalifornie

Pokud mluvíme o marihuaně, jako o určité kultuře nelze Kalifornii vynechat. Je paradoxní, že Kalifornie je kolébkou hnutí za legalizaci marihuany v USA, ale prvním státem, který tak skutečně učinil, bylo Colorado. Přesto je LA centrem této kultury v USA a legalizace by mohlo být dosaženo po volbách v roce 2016. Třeba jen vyhledávání pojmu marihuana na internetu je zde mnohem vyšší než součet ze všech zbylých měst USA dohromady (ano včetně Denveru). Ono se asi nejde moc divit, když tu bydlí SnoopDogg, Dr. Dre a Nancy Botwin. Ještě je třeba zmínit, že jedna z nejoblíbenějších rostlinek „Ocean Grow“ pochází právě z Kalifornie.

california

Washington

Když už jsme u té Ameriky, další stát, který nemá k legalizaci marihuany daleko je právě Washington. První obchod v Seattlu nedávno otevřel a podle všeho má dost co dělat, aby uspokojil obrovskou poptávku.

washington

Portugalsko

Bohužel jedna z mála zemí, které od nás nejsou příliš vzdálené, nemá ještě tento druh kultury dobře rozvinutý. Nikdo vás sice za držení omezeného množství marihuany nebude trestat, ale je určená pouze k osobnímu a velmi diskrétnímu použití. Žádné „coffeeshopy“ tu nenajdete ani v Lisabonu. U zdejších se stále najde mnohem častěji hašiš než marihuana. No uvidíme jestli z Lisabonu bude jednou další Amsterdam, ale zatím to na to moc nevypadá.

portugal

Uruguay

Zde je jakákoliv kutura teprve v zárodku. Je to způsobené i obavami prezidenta Jose Mujica, který sice chce přilákat do země turisty, ale ne kvůli marihuaně. Jeho ideou je vybudování organizovaných transparentních obchodů, což by mělo úplně odradit mafii.

urugvay

Jamajka

Tak to je země, kterou si snad nikdo v první chvíli nespojí s ničím jiným než s marihuanou a rastafariány. Přes tuto rozsáhlou představu o reggae kultuře, byla marihuana na Jamajce až do letoška nelegální. Marihuana je zde stále legální pouze pro osobní užití, ale i tak se pořádají pololegální turistické výpravy na západní cíp Jamajky.

jamaica

Austrálie

Nestlend v centru deštného pralesa východní Austrálie je sídlem velmi liberální komunity Nimbin. Všechno vlastně začalo jako studentský experiment, kde šlo o vyzkoušení v praxi udržitelného soběstačného zemědělství. Dnes je žijícím reliktem hippie komunity, jedním z mála.

australia

Kambodža

Užívání marihuany bylo již součástí kultury Khmérů, proto je zde velmi hluboce zakořeněné. Marihuana je vnímaná jako běžná ingredience pro vaření. Turisté obvykle nemají nejmenší možnost si na místě jako je Phonom Perth opatřit bylinky, ale rozhodně se vyplatí navštívit veselou restauraci a ochutnat místní kuchyni. Přeci jen léta a léta zkušeností se nadají zapřít….

kambodza

Island

Země s největší spotřebou marihuany na osobu. No ono těch lidí tam zas tolik nežije, takže stačí pár pořádných nadšenců … ale přiznejme si přírodu, kterou si mohou pozměněným vnímání užít, mají tak krásnou, jako málokde jinde.

island

Izrael

Podobně jako v Mexiku i tady má vláda mnoho vážnějších problémů než je marihuana. Ta je tolerována především jako léčebný prostředek. Pacientů, kteří jí využívají, je zde přes 11 000, není se proto co divit, že zdejší doktoři jsou na medicinální užití marihuany v současné době největšími odborníky a zdejší systém lékařského užití marihuany je nejlépe zvládnutým vůbec. Právě základ systému z této země je inspirací pro ten v ČR.

izrael

Pokud si chcete užít trochu veselého cestování, je důležité pamatovat si hlavně jedno pravidlo: Hlavně neudělejte nějakou hloupost. To, že je něco legální ještě neznamená, že je to v daný okamžik rozumné nebo bezpečné.

Článek je velmi volným až svévolným překladem článku:

http://marijuana.com/news/2014/07/these-are-the-best-places-in-the-world-to-get-high/

Komentáře

  • Autor: yamanu
    30/10/2014

    v článku o Amsterdamu je špatně přeloženo z originálu slovo Dutch, správně je to Nizozemsko

Poslat komentář

*