12 Říjen

DESET TYPŮ KUŘÁKŮ MARIHUANY, SE KTERÝMI SE VŠICHNI SETKÁVÁME – díl 2.

V dnešním pokračování článku z minulého týdne dokončíme přehlídku posledních pěti typů kuřáků marihuany.

  1. Expert

Tak tohle je pravý sommeliér přes trávu. Zdá se, že má doktorát z toho jak se sjet a vůbec nebude váhat s tím, vám sdělit, že jeho tráva je nejlepší a musíte prostě zaskočit na jointa. Je to přesně ten týpek, který se vám směje, že ještě stále kouříte „testovačku“, to je termín, který užívá k popisu normální trávy, která má teprve projít procesem extrakce. Expert nikdy nenechá sednout prach na svou titanovou dýmku nebo předražené opojné sklo. Nenechte se zmást, tenhle chlapík se rozhodně vyzná a ví, kde se dá sehnat nejlepší zboží. Nicméně, ikdyž znalci možná lekci o běhu věcí během extrakce a pedantické péči o sklo ocení, většina lidí bude spíš nesnášet někoho, kdo se je soustavně snaží vyškolit v tom, jak kouřit trávu.

expert

  1. Nováček

Notak, tím si prošel každý. Nováček je někdo, kdo ještě nemá ani tušení, jaký je rozdíl mezi Sativou a Indicou, nebo kolik která stojí. Jasně může být sranda s někým kouřit jeho prvního jointa, ale může to být taky pěkně nudné a povrchní, pokud věci nejdou dobře. Je to jako kulturní obřad, kouření trávy má hodně niancí a pravidel etikety, které nováček nebude znát. Nejlepší způsob, jak se s takovými lidmi vyrovnat je být trpělivý a neupozorňovat na to, že umí je dvakrát potáhnout a podává dál. Hlavně nezapomeňte, že kdysi jste taky neměli ani páru o tom, jak se plní bong.

novice

  1. Trenér

Balíš to špatně. V bongu musíš mít míň vody. Tak tohle jsou přesně rady, kterými bude hýřit trenér před začátkem sezení. Jasně konstruktivní kritika může být užitečná, ale zatraceně každý nepotřebuje vědět, jak rádi kouříte. Trenér si prostě myslí, že už v tom jel dostkrát na to, aby se cítil oprávněn sem tam upustit nějaké to moudro ve prospěch kuřáckého kroužku. Pokud je ve skupině nováček, je trenér přesně ta správná osoba, které by se měl držet. Trenéři si berou nováčky pod svá ochranná křídla víc než rádi. Jde jen o to ujistit se, že si ti dva sednou. Je šance, že to zrovna nebude ten případ a trenér není týpek, který by se držel zpátky zatím, co vám bude řvát do ucha, jak nedostatečně inhalujete kouř.

coach

  1. Filozof

Kouřit nebo nekouřit, to je otázka. Filozof je kuřák, který se umí dostat pořádně mimo a pomeditovat si o existenci. Pokládají otázky jako „Prožijí psi a děti více krátkých dní během jedné 24 hodinové časové periody?“ nebo „Jak byste definovali den, někomu, kdo nemá žádnou koncepci času?“. Celá tahle skupina hulících filozofů a vůbec šílených věcí, o kterých lidé přemýšlí, když jsou přímo ultra sjetí, je hrozně velká. Pokládání si otázek o životě a jeho myslu je vždycky zábavná záležitost, ale může to být i pěkně přihlouplé. Třeba když se všichni ostatní kolem prostě jen snaží najít něco k jídlu. Marihuanna může pomoct k pozvednutí konverzace, ale nezapomeňte přemýšlet o tom, co přesně chcete říct, dřív než to jen tak plácnete.

filozof

  1. Vypravěč

Každý miluje dobré historky, ale jen v určité době a na určitém místě. Jeho prostě musíte zastavit uprostřed věty, protože kecá bez přestávky už pět minut s jointem v ruce. Jen buďte pozorní ke koloběhu věcí a nedržte jointa jako nějaké žezlo pravdy, zatímco vykládáte historku o tom, jak jste si minulou noc v baru skoro dostali číslo hezký holky.

vypravec

A spousta dalších…

Kolem marihuany můžete potkat spoustu nejrůznějších ujetých týpků: od těch, co nechávají rostlinky louhovat ve vlastních slinách až po ty, kteří milují výrobu bongů ze starých auto dílů. Důležité je uvědomit si, co za typ jste vy a ujistit se tak, že někoho neomezujete nebo přímo neštvete. Marihuana je rostlinkou míru a pozitivní energie, šiřte lásku a kuřte dál… a pokud kouřit nechcete, zdravější variantou je vaporizace.

Článek je volným až svévolným překladem:

http://marijuana.com/news/2014/07/the-10-types-of-weed-smokers-weve-all-met/

Komentáře

  • Autor: Anonyyym
    20/02/2015

    Je to dobrý článek 😀 ale jediné co mi v tom nesedí je to že od každého sedí ke každému trochu takže nemůže být člověk kterému by sedělo jenom jedna určitá role 🙂 a taky záleží na tom co právě kouříte a jestli ste mněli už předtím nebo poprvý 🙂 KAždopádně tento článek oceňuji, hodně mně zaujal a líbil se mi 🙂