14 Únor

Domácí konopný sirup

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék Komentáře: 0

Naše babičky a maminky vyráběly kvalitní bylinné sirupy, které nás vždy pohladily po duši, když jsme byli malé děti. Využívaly nejrůznější byliny od třezalky, pampelišky, jitrocele až po mátu a květ bezu.  Proč se tedy opět nevrátit k této výborné a hlavně zdravé záležitosti, která tak skvěle chutná, když se z ní připraví lahodný nápoj. Zdravý sirup výborný například i z konopí a my vám dnes přinášíme návod, jak si tento elixír připravit doma za pomoci přírody.

Ingredience na přípravu sirupu:

květy z 20 rostlin konopí (nebo 500g čerstvých konopných semen)

1,8 kg tmavého cukru

2 -3 citrony (podle velikosti)

1,5 l pramenité vody

Příprava konopného sirupu:

Vodu nalijeme do hrnce a přisypme tmavý cukr. Vodu s cukrem mícháme, dokud se samotný cukr nerozpustí a následně přivedeme k varu. Poté květy vhodíme do velké vysterilované nádoby a přelijeme je sladkou vodou. Sterilizaci provedeme tak, že nádoba projde varem po dobu dvou minut. Dřevěnou vařečkou vmícháme citrónovou kůru a také citron nakrájený na kolečka. Takto připravenou směs necháme na jeden den odstát. Polotovar scedíme přes plátýnko a hotový sirup přelijeme do vysterilované nádoby. Tímto poměrem surovin získáme litr a půl koncentrované výborné konopné šťávy.

drink

Na závěr malý tip:

Z tohoto receptu vzejde obyčejně chutný a zdravý sirup, takže nečekejte modré prasátka nebo růžové myši. Ovšem kdybyste místo pramenité vody použili například vodku, očekávejte velké věci.

Poslat komentář

*