16 Září

Jóga a marihuana: jak je starodávné cvičení posíleno využitím marihuany

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék, Legalizace konopí Komentáře: 0

S tím jak stále více a více států přijímá legalizaci marihuany a možná již brzy dojde k její federální legalizaci v USA, projevuje se užívání marihuany i v nových demografických a kulturních skupinách. Kouření marihuany bude (a již začalo být) nevyhnutelnou a přirozenou součástí mnoha životních aspektů, od hudby po sport a jídlo.

Jednou z těchto nových skupin, je skupina s evidentním prostorem pro synergii – hypermódní výstřelek „věčných dvacítníků“ – záležitost v upnutých kalhotách v současné době zaujatá jógou. Přesně tak, můžete se ohýbat kolem dokola jako preclík, zatímco budete pod parou. Může se zdát, že to jde proti všem intuitivním představám: marihuana není zrovna proslulá tím, že by motivovala k cvičení – pokud tedy nebudeme počítat jako cvičení výlet z gauče do nonstopu pro nepřirozené množství často ne zrovna zdravého jídla. Nicméně tahle sváča podle mého, a obvod našich pasů bude nejspíše souhlasit, opravdu moc nepomáhá.

Ale povznášející marihuana spojená dohromady s klidným protažením je perfektní kombinací. A tato možnost je již využívána.

Říkejte tomu, jak chcete – nejpopulárnějším názvy jsou „Ganja jóga“, „420 revitalizační jóga“, nebo prostě „obohacená jóga“, ale bez ohledu na to jak jí budete nazývat, tenhle druh jógy je v této době na velkém vzestupu.

Jogíni v Kanadě i pokrokovějších, uvolněnějších státech USA se začali zasazovat o toto „synergické párování“, ačkoliv naprosto bez pochyb, toto spojení nikdy nebylo tajemstvím pro ty, kteří se zapojovali a zajímali o vysoce spirituální alternativní životní styl. Zatímco někteří ještě stále více či méně váhají, zda se zapojit do tohoto trendu (např. mamky z předměstí, které se snaží zůstat ve formě, aniž by se skutečně zapotily, nebo holky příliš líné na normální kalhoty, které si oblékají roztomilé jóga legíny častěji, než jí skutečně cvičí), tento koncept je nový pouze pro Západní svět.

Propojování jógy a kouření marihuany má původ ve starověku. Toto spojení je možné zaznamenat již u jednoho z vůdců Yoga Sutra, v jeho spisech zaznamenaných ve druhém století v Indii, Pantajali. Tento text zmiňuje, že marihuana může být druhem sedativa, stejně jako jóga.

Chidambaram_Shiva

Výjev z Yogastry

Yogasutra 4.1 říká:

„Jemné vědomí je nám dáno od narození nebo je získáno pomocí bylin, mantry, odříkání a koncentrace“.

„Užití marihuany nám dovoluje odpoutat se od okolního světa a dává nám schopnost více a úplněji se soustředit pouze ne vnitřní proces meditace.“

Obdobně, mistra Kriya jógy SwamiSatyanandaSaraswati zkoumá podobné efekty mezi marihuanou a jógou – a především to, jak se rozličných cestou snaží dosáhnout stejného konečného bodu:

„Užitím marihuany nebo jiných halucinogenních drog, se mění i chemické vlastnosti našeho pozemského těla. Srdeční aktivita se zpomalí, mění se i frekvence dechu, mozek se dostane do alternativních vln a mysl se uklidní i ustálí. Pro mě zůstává otázkou, zda by bylo možné dostat se do stejného stavu za použití pouhé Kriya jógy.“

Účinky marihuany na jednotlivce se shodují se sledovanými účinky jógy – chemie marihuany podporuje proces meditace.

Starověký text Mahanirvana Tantra zmiňuje, že mantra má být pronesena před užitím marihuany během jogínské meditace:

Bhava no sanahridayam”, v překladu „ Ať je tato marihuana požehnáním pro mé srdce.

Text také zmiňuje fakt, že užití marihuany může zpřístupnit jogínské cvičení i lidem, kteří by se jinak nemohli praktické části vůbec zúčastnit, například kvůli chronické bolesti. Pomocné efekty ovšem nejsou patrné pouze ve spirituálním světě, ale i na fyzickém těle. Pokud je člověk nemocný nebo příliš málo flexibilní, nelze než mu doporučit zapojení bylinné pomoci, díky které se budou moci dostat i do pozic, které by mu jinak mohly působit nemalou bolest. Lidé s ADD nebo jiným obdobným neduhem musí buď jógu zcela vypustit, nebo mohou využít kombinace marihuany a meditace ke svému vlastnímu prospěchu.

Acro at Long Center

Na józe je nejlepší to, že nikoho nediskriminuje. Prostě se jen snažte neusnout v poloze dítěte.

Vzchopte se, získejte zpět svojí rovnováhu a ciťte se skvěle!!!

Článek je volným až svévolným překladem:

http://marijuana.com/news/2014/06/yoga-on-weed-how-the-ancient-exercise-encourages-and-embraces-cannabis-use/

Poslat komentář

*