13 Září

Konopné bramboráčky

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék Komentáře: 0

A dnes už něco pro labužníky bramborových pokrmů. Připravíme si běžné těsto na bramboráky. Pro začátečníky směs obsahuje 1kg brambor, 120g hladkou mouku, 2 vejce, 3 – 4 stroužky česneku, majoránku, sůl, pepř a 5 lžic mléka. Aby konopné bramboráky byly konopné, potřebujeme 10 až 20g čerstvých listů konopí, které vložíme do hrnce. Listí zalijeme 1 litrem vodky a 1 litrem oleje a vaříme 1 až dvě hodinky, podle toho jak rychle se vodka vyvaří. Po vyvaření vznikne typicky hustá zelená kaše, kterou přecedíme přes jemné plátýnko. Poté nám zůstane olej, na kterém bramboráčky osmažíme. Bramboráky pěkně nasávají tuk, takže toho nemusíte tolik sníst. (THC je v tuku, ne v jídle). Stejným způsobem můžeme připravit palačinky nebo lívance.

oil-bottles-kopie

Druhou variantou je, že do těsta na bramboráky přidáme buďto hrstku neloupaných konopných semínek nebo 1/4 až 1/2 šálku kvalitní namleté marihuany. Směs můžeme zkvalitnit konopným mlékem. Bramboráky smažíme na výše uvedeném konopném oleji nebo jen na obyčejném stolním oleji.

Zdroj: http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/552-varime-s-konopim-konopne-bramboraky-spirala-bezlepkove?magazineId=1

Poslat komentář

*