12 Červenec

Konopné sladkosti

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék Komentáře: 0

V dnešním článku Vám přineseme několik receptů na sladkosti.

Haš olejový med

V malém kastrolku dejte na malý oheň rozpustit ghí, máslo nebo olej a za stálého míchání přidejte požadované množství haš oleje. 1 polévkovou lžíci haš oleje na 1 gram ghí nebo másla. Pokud se směs nerozpouští, zvyšte o něco teplotu. Jakmile jsou jednotlivé produkty důkladně smíchány, přimíchejte na každý gram oleje půl šálku medu asi přibližně 100 ml. Med s tukem míchejte tak dlouho, až se všechny ingredience dobře spojí. Hotový med nalijte ještě za tepla do sklenice a nechte vychladnout. Poté uzavřete víčkem a uložte. K docílení rauše postačí obvykle 1 čajová lžička. Med můžete cucat rovnou z prstů, rozetřít na krekry, anebo rozpustit v šálku horké vody při přípravě omamujícího horkého nápoje haš olejového čaje.

Haš olejové kandované tyčinky

Směs ghí a haš oleje můžeme použít také k výrobě kandovaných tyčinek. Nasekané datle, rozinky, fíky a mleté mandle, od každého asi ½ šálku, rozmíchejte s 1 čajovou lžičkou od každého pomletého koření anýzu, muškátového oříšku a zázvoru. Směs lehce zahřejte a přidejte 4 polévkové lžíce roztopeného másla s hašišem, vše poté dobře promíchejte. Po ztuhnutí směs chvíli hněťte a pak ji vyválejte. Nakonec těsto rozkrájejte na stejné kandované tyčinky, které můžete zabalit do voskovaného papíru, celofánu nebo staniolu. Recept můžete také lehce modifikovat, můžete ovoce a koření napřed smíchat s asi sklenicí vody, poté nechat slabě povařit, rozmixovat a teprve poté přidat hašišové máslo. Směs pak za stálého míchání vařte při nízké teplotě, ale pozor, abyste ji nepřipálili. Jakmile směs zhoustne na požadovanou konzistenci, vyklopte ji a rozetřete na plech pokrytý pečícím papírem. Plech vložte do předehřáté trouby a pečte při 107 stupních asi půl hodiny, nebo tak dlouho, až je hmota dostatečně tvrdá, aby z ní šly krájet čtverečky.

sweet2

Lehké kandované kuličky

Smíchejte ¼ kilogramu ořechového másla, buď arašídového másla nebo raději kešú či mandlového másla, s asi 30 gramy rozemnutého konopí nebo 15 až 30 gramy roztlučeného hašiše, nebo 5 až 15 gramy haš oleje. Díle přidejte několik polévkových lžic medu, s ohledem na vlastní chutě, a další ingredience, které máte rádi například sušený rybíz, nastrouhaný kokos, pomerančová kůra, roztlučený hřebíček nebo muškátový oříšek atd. Směs zpracujte, až jsou jednotlivé ingredience velmi dobře smíchány. V dlaních z těsta vyválejte středně velké kuličky. Každou zvlášť pak zabalte do voskového papíru nebo barevného celofánu a uschovejte do lednice, aby máslo nežluklo. Jedna či dvě kuličky by vás měly rozšoupnout.

Zdroj: GOTTLIEB, Adam. Vaříme s konopím. Olomouc: Votobia, 1995. ISBN 80-858-8570-0.

Poslat komentář

*