20 Prosinec

Konopné tyčinky

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék Komentáře: 0

Po nějakém čase vám přinášíme opět další konopný recept do vaší sbírky. Už jsme se s vámi podělili o různé druhy receptů, které nás zaujali. Dnes bychom vám chtěli pro změnu nabídnout slanou verzi konopné pochutinu, kterou můžeme pojídat buď to v kruhu přátel, nebo i při osamocených večerech.

Na konopné tyčinky pro čtyři osoby budeme potřebovat následující suroviny: 125 g másla, 3 g najemno nadrcené trávy (doporučené množství konopí jsou 3 g pro přípravu cca 30 tyčinek tzn. 0,1 g konopí na jednu tyčinku), špetka pepře a papriky, půl kávové lžičky soli, 50 ml smetany nebo zakysané smetany a 200 g hladké mouky. Na posypání tyčinek využijeme surovin dle naší chuti, můžeme použít mák, kmín, různé semínka jako například sezamová, lněná apod.

Nyní se dostáváme k samotné přípravě konopných tyčinek, která je nenáročná na čas i suroviny. Na pánvi si rozpustíme 75 g másla a krátce na něm osmahneme na jemno nadrcenou trávu. Odstavíme pánev z plotýnky a vařečkou vmícháme zbytek másla. Směs osolíme, opepříme, přidáme papriku a smetanu nebo zakysanou smetanou. Poté přisypeme hladkou mouku a rukama vytvoříme těsto, které necháme asi na 30 minut odležet v lednici nebo na chladném místě.

Konopné máslo

Konopné máslo

Troubu si předehřejeme na 180 °C a rošt umístíme do prostřední pozice. Pracovní desku si posypeme moukou a vyválíme na ní těsto tak, aby tvořilo asi ½ cm tlustou vrstvu. Těsto rozkrájíme na 1 ½ cm široké a cca 5 až 6 cm dlouhé proužky. Tyčinky potřeme vodou nebo vejcem a posypeme mákem, kmínem, semínky apod. Tyčinky rozložíme na plech, který pokryjeme pečícím papírem a vložíme do předehřáté trouby na 10 až 12 minut.

Po vychladnutí můžeme servírovat na stůl se zázvorovou limonádou. Přejeme příjemný zážitek.

Zdroj: http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/784-varime-s-konopim-travove-tycinky-s-makem-a-sezamovymi-seminky

Poslat komentář

*