10 Červenec

Kvetení a zrání

Autor: admin Kategorie: aktuality, Odrůdy konopí, Pěstování konopí Komentáře: 1

V dnešním článku odpovíme na obvyklé otázky ohledně kvetení a zrání konopí.

„Jaký budu mít poměr samců a samic?

Statisticky vzato je pravděpodobnost samic přesně 50 na 50. Což při deseti semínkách dává slušnou šanci na několik korektních samic. Můžete samozřejmě zvolit také feminizovaná semena, kde je šance na samici až 99%. Feminizovaná semena můžete zakoupit například na www.konoteka.cz.

kveazra2

Je vhodné během kvetu ostříhávat listí?

Na tuto otázku existují dva různé pohledy. Ostříhávání prospěje výnosu, protože světlo se dostane i na spodní palice. Listí je ovšem také zásobárna živin. Když o ně kytku připravíme, palice budou zákonitě menší. A konečně kompromis, nejlépe je zastřihávat konce listů, nebo pouze některé čepele, světlo pak prosvítí lépe.

Kolik svítit v období květu?

Rostlina vykvete, jakmile perioda úplné tmy vzroste na 12 hodin. Tak pozná, že se blíží konec léta a začne tvořit květy s pestíky, čekajícími na reprodukci. Proto standardní a osvědčený cyklus svícení při květu je 12/12. A pozor! Dvanácti hodinová tma musí být naprostá! Během jednoho týdne by mělo být znát pohlaví kytek. Do dvou týdnu již by se měly začít plně vyvíjet buď samičí palice, nebo samčí pylové sáčky. V této době obvykle již nehrozí, že by rostlina přešla zpět na růst díky nedostatečně dlouhé tmě.

Co je květová fáze?

Květová fáze je obdobím zralosti konopí, kdy kvete a tvoří palice a semena. Nastává po změně světelné periody, která v přírodě signalizuje konec léta a začátek podzimu, dobu květu a plodu a dlouhých nocí. Rostliny ze semen mohou začít kvést až po měsíci růstu, jelikož nejsou ještě dospělé. Řízky mohou vykvést prakticky kdykoliv, mateřská rostlina již dostatečně stará, a zralost se geneticky přenáší na řízek. Konopí začíná kvést, když je noc dlouhá nejméně 12 hodin v indoor. V přírodě záleží na převažující genetice ze dvou hlavních rodin konopí. Cannabis Indica (Konopí indické) kvete nejdříve a brzy dozrává, himalájská léta jsou krátká. Cannabis Sativa (Konopí seté) kvete později a velmi dlouho, a květy jsou vzdušnější a tudíž odolnější proti vlhku a plísním, výborná vlastnost v Africkém tropickém klimatu. U nás v přírodě najdeme především Cannabis Sativa, ať už jako technické konopí seté či pečlivě šlechtěné sativy našich dlouholetých pěstitelů. V indoor je oblíbena Cannabis Indica, zejména pro nejkratší celkovou dobu květu a vysoké výnosy. Nejnovější genetiky stále hledají rovnováhu – to nejlepší z obou světů pro dané podmínky.“

kveazra3

Zdroj: www.grower.cz

Komentáře

  • Autor: Roman
    21/07/2019

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat ,když už mi z pěstíku vyrůstají bílé chloupky jestli už je čas hnojit hnojivem na květ.Děkuji

Poslat komentář

*