1 Listopad

Léčebné využití konopí

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék Komentáře: 0

„Stačí se podívat na internet do diskuzí či blogů – i u nás je obrovské množství lidí, kterým konopí pomáhá s jejich zdravotními problémy. Ať už jde o roztroušenou sklerózu, Alzheimerovu nemoc či ulcerózní kolitidu. Na co všechno tedy tenhle zelený zázrak pomáhá?

Konopím se vcelku úspěšně léčili už naši předkové. Je to bylina, která opravdu funguje a má časem prověřené účinky. Odpověď na otázku, proč je tedy tato rostlina zakázaná, ale nejspíš jen tak nedostaneme. Rozšířila se hodně mezi mladými lidmi, kteří snad doplácejí na její nežádoucí účinky? Nebo jen vadila někomu z vlivného farmaceutického průmyslu? Ať už je to jak chce nic to nemění na faktu, že konopí opravdu léčí. Jako lék užívali konopí už ve starověké Číně, kde ho nazývali ,Ma“. Stejně tak má své kořeny i ve středověké Evropě. Ovšem na konci 19. století došlo k jejímu úpadku a od počátku dvacátého století už byla považována za rostlinu ,,ďábelskou“. Její léčebné účinky to však nikterak nesnižuje.

Protizánětlivé a antibakteriální

Někteří odborníci tvrdí, že konopím je možné antibiotickou léčbu nahradit. Konopí má také silné protizánětlivé účinky. Výtažek z konopí je naprosto úžasným balzámem na popáleniny všeho druhu, omezuje bolest v místě popálení a díky antibakteriálním účinkům napomáhá procesu hojení. Co se však kůže týče, léčí nejen popáleniny, ale také ostatní kožní problémy. Akné, jizvy, ekzémy, vředy, bradavice nebo konce lupénku. Konopím je údajně i možné odstraňovat mateřská znaménka. Ty se jednoduše namažou výtažkem a překryjí náplastí. Výtažek pozná nezdravé a mutující buňky, které zcela bezbolestně odstraní.

Nebolavé tělo

Účinná látka z konopí velice rychle odstraňuje bolesti hlavy a umí odpomoci i od migrény. l když zde je to půl na půl. Někomu bolesti pouze zmírní, jinému je odstraní úplně. Dopředu se nedá říci, jak na koho bude léčba fungovat. Pokud vás bolí oči, máte syndrom suchého oka nebo dokonce zelený zákal, skvěle vám mohou pomoci konopné obklady. Konopí také dokáže razantně zredukovat nitrooční tlak.

Autoimunitní onemocnění

Pokud trpíte některým z těchto onemocnění, je třeba vyzkoušet, jaký druh konopí bude působit právě na vás. Všeobecně se dá říci, že většině lidí konopí na tyto nemoci pomáhá. At už jde o Crohnovu chorobu, revmatoidní artritidu nebo onemocnění štítné žlázy.

Rakovina

Na internetu koluje spousta receptů, jak se díky konopnému výtažku zbavit rakoviny. l někteří bylinkáři toto potvrzují a mnozí (ač neoficiálně) toto praktikují na své pacienty. A úspěšně. Rakovina i leukémie údajně podléhají konopnému výtažku celkem rychle a s vysokou účinností stejně tak, jako dokáže konopí ,,léčit“ rakovinu, umí si poradit i s nemocemi stáří – tedy Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou. Nemocní sami tvrdí, Že konopí jim při těchto potížích nemoc značně zpomaluje a déle je udržuje v dobré kondici. V těchto případech se však konopí nesmí kouřit, ale ideálně např. vaporizovat. Konopí dále obnovuje a zlepšuje funkce mnoha orgánů v těle – ledvin, jater, slinivky i mozku.

Zázrak na hubnutí

Mnoho lidí potvrzuje, Že konopný výtažek pomáhá hubnout bez cvičení a diet. ovšem toto má svá přísná pravidla. Při dávkách THC 5-10mg za den se vám chuť k jídlu zvýší, což je nežádoucí. Chuť k jídlu snižuje teprve dávka vyšší než 20mg denně. Každopádně je třeba tělo postupně připravovat, aby si na takto vysokou dávku zvyklo. Další věc je, že je třeba pro tento účel najít vhodnou odrůdu konopí.“

Zdroj: Speciál BILINKY REVUE. 2012, 2012(4).

Poslat komentář

*