3 Březen

Legenda G13

Za půl století intenzivního šlechtění konopí za účelem maximální psychoaktivity se objevily tisíce odrůd. Stovky těchto odrůd se staly oblíbenými, ale jen málo z nich se stalo legendami. G13 je jednou z legend, ovšem nikdy se neprokázalo, že by ji někdo kdy vlastnil.

G13 je do jisté míry dítkem popkultury. Existuje mnoho příběhů, které vyprávějí, odkud tato legenda pochází, jaké síly dosahuje, i to kde přišla ke svému názvu. Na konopném trhu najdeme mnoho odrůd, které odvozují svůj počátek od této legendy, ovšem čistou G13 nelze sehnat nikde. Některé semenné banky nabízejí tento model za přemrštěné ceny, ale nebuďte důvěřiví a mějte se na pozoru, neboť G13 v čisté podobě neexistuje a kdo ví, jak je to se samotnými kříženci.

Jeden příběh vypráví o tom, že G13 byla vyšlechtěná v šedesátých až sedmdesátých letech na univerzitě v Mississippi pod vedením doktora Carltona Turnera a pod taktovkou vládních agentur CIA či FBI. Univerzita údajně shromažďovala zajímavé odrůdy konopí od šlechtitelů z nejrůznějších států, ze kterých posléze byla vyšlechtěna nejsilnější odrůda, jakou si lze představit jen ve snech. Tyto vládní agentury se na výzkumu údajně podílely proto, že chtěly aplikovat silnou marihuanu jako drogu pravdy, eventuálně k transformaci vzdorovitých Vietnamců. Uvážlivý činitelé ovšem později dospěli k názoru, že ani silná marihuana se pro tyto účely nehodí, neboť aplikace by byla komplikovaná a účinky by byly nejisté.

american

Na pověsti legendy G13 nese částečně zásluhu i film Americká krása, kde osobní dealer hlavního hrdiny nabízí sáček s marihuanou, kterou komentuje slovy: „Tahle tráva je úplná špička. Jmenuje se G13. Byla geneticky upravena americkou vládou. Je extrémně silná, ale ten rauš je pohodička. Žádná paranoia.“ Dnes se můžeme jen těžko domnívat, jak rozšířený byl příběh o G13 před vznikem tohoto snímku.

Ať už je nebo není na tomto příběhu něco pravdy, pravdou je, že G13 je mimořádně silnou rostlinou s obrovským potencionálem. A v podobě potomka od Sensi Seeds N13 žije legenda dál.

Zdroj: http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/953-legenda-g13

Poslat komentář

*