30 Leden

Marihuana a zákony ve světě – Afrika a Austrálie

Autor: admin Kategorie: aktuality, Legalizace konopí Komentáře: 0

„Afrika

V Jižní Africe je držení konopí trestným činem a trestem i za malé množství držení může být až patnáct let, i když tato doba se ukládá jen vzácně. Konopí v Maroku legální není a trestem může být až desetiletý pobyt ve vězení. I přes to je velkým zdrojem financí právě hašiš. Keňa je velmi přísná, co se týče drog. Navzdory tomu je tato země jedním z hlavních producentů v regionu. Za držení konopí, a to v jakémkoliv množství, je trest deset až dvacet let. U tvrdých drog to může být i doživotí. Například bratr amerického prezidenta George Obama byl zatčen, protože měl u sebe jednoho jointa. Toto obvinění bylo nakonec staženo, protože policie rozhodla, že nepatřil jemu, ale jednomu z jeho přátel. (Weinberg, 2011)

Austrálie

V Austrálii patří marihuana mezi ilegální drogy. Zakázáno je její držení, užívání, pěstování i prodej. V některých teritoriích je dokonce zakázáno i vlastnit nebo prodávat výrobky určené ke kouření. Při porušení zákona může být udělena pokuta, uvěznění nebo zákaz řízení. V některých teritoriích se provádí program pro lidi, kteří mají problém s drogami. Jeho obsahem je léčba a vzdělávací programy, které jsou v některých případech užitečnější než právní systém. (Dostupné z: http://www.druginfo.adf.org.au/topics/drug-law-in-australia)“

Zdroj: IKOLOVOVÁ, Lucie. Kvalita života uživatelů marihuany. Olomouc, 2016. Bakalářská práce. UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI, PEDAGOGICKÁ FAKULTA, Ústav speciálně pedagogických studií. Vedoucí práce Mgr. Miluše Hutyrová, Ph.D.

Poslat komentář

*