31 Březen

Marihuana – skladování a uložení

Autor: admin Kategorie: aktuality, Pěstování konopí Komentáře: 0

THC je degradován teplem, světlem i vzduchem (kyslíkem). Např. po dvou letech skladování (v tmavé láhvi těsně uzavřené) při teplotě kolem 20 °C došlo jen k malému poklesu účinných látek (14 %), zatímco při 35 °C dojde téměř k totální degradaci THC (94 %). K výrazným změnám dochází zvláště tehdy, když se mohou projevit spojené účinky více faktorů.

Mnoho měření bylo prováděno též s extrakty cannabinoidů i s čistými cannabinoidy. Jeví se nižší stabilita těchto látek v roztoku, hlavně ve srovnání s rostlinným materiálem, v němž zůstávají v nepoškozených žlázkách ukryty a chráněny před účinky vzduchu a dílem i světla. Surové extrakty se však přesto zdají být stabilnější než cannabinoidy nejvyšší čistoty. Čistý THC, převedený do roztoku, je na světle zcela rozložen již během několika týdnů. Proto extrakty a oleje (hašišový olej, medový olej) musejí být uzavřeny v tmavých lahvích za nepřístupu vzduchu a v chladu.

Optimálním způsobem uskladnění je uložení trávy v tmavé, vzduchotěsné nádobě na suchém, chladném místě, nejlépe v chladničce nebo i mrazničce. Slupka pomeranče či citronu vložená do skladovacího obalu udržuje rovnoměrnou vlhkost, takže materiál zůstává pružný, není přeschlý. Slupky rovněž dodávají kuřivu příjemné aroma.

maauskla2

Příprava reefers (oilers)

Reefer se již na počátku 20. století říkalo marihuanové cigaretě. Tento název byl oživen v letech šedesátých. Význam se poněkud posunul v dekádě následující: reefer je sice nadále marihuanová cigareta, připravená ovšem speciálním způsobem, založeným na impregnaci extraktem Cannabis. Vžívá se pro ni název oiler. Připravuje se buď namočením marihuany, popř. marihuany a tabáku, do cannabisového oleje, nebo ponořením již ubalené cigarety a jejím vysušením, ale také prostou „injektáží“ extraktu do cigarety.“

Zdroj: DUPAL, Libor. Kniha o marihuaně. 3., dopl. vyd. Praha: Maťa, 2010, 173 s. Matamata. ISBN 978-80-7287-136-0.

Poslat komentář

*