21 Listopad

Nejznámější produkty z marihuany

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék Komentáře: 0

„Produkty s maximálním obsahem 0,3 % THC (Delta-9-tetrahydrocanabinol) stanovuje zákon v České republice v povolených odrůdách konopí setého, jehož pěstování a hospodářské využití je ve většině zemí EU povoleno. Tyto produkty jsou volně dostupné v lékárnách a v obchodech se zdravou výživou. (Ruman, 2014, s. 308)

Konopná mast

Nejrozšířenější je v České republice konopná mast, která se i se svými léčebnými účinky dostala do podvědomí mnoha lidí, používá se na kožní problémy, jako jsou opary, ekzémy, vředy, lupenka, nebo při zranění na spáleniny, odřeniny, říznutí, dále na opruzeniny, proleženiny, bolesti svalů a kloubů. Silné masti s vysokým extraktem THC bývají používány na závažnější onemocnění jako je rakovina prsu, kožní nádory. (Ruman, 2014, s. 241) Konopná mast se používá jako doplňková terapie při užívání extraktu a tinktury z konopí u rakoviny a neurodegenerativních chorob, zeleného zákalu, migrény a jiných nemocí, na které léčivě působí konopí. (konopijelek, 2014)

Konopná tinktura

Výluh konopí většinou z pryskyřice nebo listů v alkoholu se aplikují ve formě kapek, perorálně pro lepší vstřebatelnost kanabinoidů mívají vyšší účinnost. Pomáhají léčit nechutenství, střevní potíže, záněty, či jiné bolestivé stavy. (Ruman, 2014, s. 243)

Konopné extrakty, výtažky

Konopný olej, který se vyrábí z pryskyřice, čistého alkoholu, lékařského benzínu a jeho následným odpařením, vznikne léčivý extrakt. Užívá se nejčastěji ústy a to jako malá kapka, která se dává pod jazyk. (Ruman, 2014, s. 243- 234) Jiné způsoby aplikace konopných léků bývají ve formě očních kapek vhodné na léčbu očních zánětů či zeleného zákalů, dále čípky, spreje, injekce. (Ruman, 2014, s. 245)“

Zdroj: MĚŘIČKOVÁ, Kristýna. MARIHUANA V MEDICÍNĚ. Olomouc, 2015. Bakalářská práce. Univerzita Palackého v Olomouci, Cyrilometodějská teologická fakulta, Katedra křesťanské výchovy. Vedoucí práce PhDr. Mgr. Petra Potměšilová, Ph.D.

Poslat komentář

*