30 Listopad

Odvětví legalizované marihuany potřebuje zaměstnance

Nyní, když se Aljaška, Oregon a District of Colombia rozhodly připojit, k velkému celostátnímu marihuanovému experimentu Colorada a Washingtonu. Předvídají členové podnikatelské sféry, že konopný průmysl je na nejlepší cestě, aby se stal ekonomickou spásou pro tisíce amerických dělníků, díky vytvoření zcela nových míst na trhu práce. V současné době jsou dva státy s otevřeným legálním trhem a další dva již daly zelenou, spolu s 23 státy se schválenou lékařskou marihuanou, musí oba tyto sektory spustit různé akce, aby vůbec byly schopny uspokojit rostoucí potřebu, a k tomu potřebují stále více zaměstnanců.

Magnát kabelové televize, Bruce Nassau, který zaměstnává okolo 75 pracovníků v několika výdejnách v Coloradu, nedávno agentuře Bloomberg řekl, že očekává najmutí dalších nejméně 25 pracovníků do konce roku. Také ovšem plánuje vyplnit další pozice, pokud chce jeho syndikát využít otevřených dveří zdravotnické poptávky, která je v plném proudu v Illinois a v Nevadě. „Je to úplně nový průmysl. Je to neuvěřitelné – a existuje mnoho a mnoho pracovních míst.„ řekl.

Stejně jako u jakéhokoliv jiného odvětví i zde má obyčejný dělník zásadní význam pro zdar celé operace. Obchod s marihuanou v tomto ohledu tedy netvoří žádnou výjimku. Nedávné údaje z Ministerstva práce a zaměstnanosti v Coloradu jasně ukazují, že konopný průmysl ve „stoletém státu“ zaměstnal více než 3,500 lidí a to pouze za období leden až březen 2014, což je nárůst o 14 procent od konce loňského roku. Kromě toho místní vláda uvádí, že od zahájení rekreačního trhu bylo vydáno 12.000 profesních licencí.

pracovnik

Nedávná zpráva z Brookings Institution říká, že konopný průmysl je skvělou příležitostí pro mladé lidi bez vysokoškolského vzdělání uniknout ze spárů minimální mzdy. Většina výdejen v Coloradu poskytuje zaměstnancům nástupní plat 10 dolarů za hodinu, což může pro pracovníky znamenat značné navýšení, pokud do té doby pracovali za 8 dolarů státního minima. Vyjít s takovou částkou není snadné. A co víc, konopný průmysl dokonce poskytuje mnohem větší perspektivu postupu, než je např. v pohostinství, ambiciózním pracovníkům dává šanci postoupit na pozice s možností vydělávat mezi 14-20 dolary za hodinu.

Pokud budeme sledovat příklad Colorada, je snadné pozorovat, že tisíce nových pracovních míst vznikly důsledku legalizace rekreační marihuany také na Aljašce a v Oregonu, nemluvě o vzniku zcela nových pozic, které se vytvořily s ohledem na nedávné přijetí zákonů o zdravotní marihuaně.

Článek je volným až svévolným překladem:

Legal Weed Industry Needs Workers

Komentáře

  • Autor: david
    16/02/2015

    legalizace !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ČR!!!!!!!!!!!!!!!!!! SMOKE WEED

Poslat komentář

*