9 Říjen

Osobní zkušenosti s léčebným užíváním konopí část 2

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék Komentáře: 0

„Seznámení s konopím

S konopím jsem se seznámila v roce 2001 z jednoho časopisu, ve kterém byl článek pana Doudy z Drop-Inu, a ten psal o používání drcené marihuany v jídle. Psal, že to je vhodné pro lidi s roztroušenou sklerózou, a na základě toho jsem to začala používat, ale nepravidelně. Ale nepozorovala jsem tehdy žádné účinky. Od roku 1998 jsem začala mít chronickou zácpu. Ze začátku mi pomáhal Regulax, pak lněná semínka, klystýry, potom jsem vyzkoušela všechny druhy projímadel, na všechna jsem si zvykla, takže nic nefungovalo. To celé trvalo pět let, z toho dvakrát jsem se ocitla na jednotce intenzívní péče, s problémy. Potom můj internista zjistil, že mám navíc meteorismus, objevil lék Meteospasmyl, který mně okamžitě pomohl, neměla jsem žádné problémy. Ovšem ten lék po roce přestali vyrábět bez jakékoliv náhrady, takže jsem se ocitla opět na začátku. Ale tehdy se mi podařilo získat, já budu říkat, protože tady byla diskuse o tom, co je konopí a co je marihuana, tak já budu tomu, co obsahuje THC říkat „tráva“, a tam, kde není THC, tak to bude konopí.

Léčba konopím

Takže začala jsem si mlít trávu, palice i listy, v mixeru na prášek, a dávám si to denně do jídla. Trošku si dám do jednoho jídla a nemám vůbec žádné střevní problémy. Dále používám konopný výtažek v alkoholu, v lihu nebo ve vodce, v nějakém alkoholu bez chuti. Mám v něm naloženou kytku nebo palici a na doporučení jedné lékařky těsně před spaním vypiju malou štamprli tohoto alkoholického nápoje a celou noc jsem naprosto uvolněná. Dokonce můžu bez problémů vstát z postele, dojít si zhruba 5 metrů na toaletu, jenom se přidržuju stěn. Můžu normálně vstát z mísy a zůstat stát, aniž bych se něčeho držela, mám perfektní rovnováhu, takže se mohu zase bez problémů obléci a znovu odejdu do postele. Takto to někdy praktikuju i dvakrát až třikrát za noc, protože mám také močové potíže.

Dále, protože stále sedím, začaly se mi dělat proleženiny, nebo spíše prosezeniny a velmi nepříjemné a bolestivé otlaky. Moje známá mi doporučila konopné mýdlo, kterým jsem si postižená místa omývala jednou denně. Po týdnu to bylo pryč. Prostě se udělala nová kůže a veškeré nepříjemnosti zmizely. Dál to používám jako prevenci. Navíc jsem zjistila, že to léčí i jiné kožní problémy, a také to vyhlazuje vrásky.

Jiný člověk mi doporučil konopný olej, který je vyráběn z technického konopí, takže neobsahuje THC, ale má vysoký obsah a kombinaci omega 3 a omega 6 nenasycených mastných kyselin a rostlinné steroly. Jak je na popisce toho oleje napsáno, podporuje buněčný metabolismus a imunitní systém. Beru jej teprve krátce, takže ještě nemám nějaké zkušenosti, nevidím žádné výsledky, ale vím, že nenasycené mastné kyseliny jsou velmi důležité, zvláště u roztroušené sklerózy. Domnívám se, že nenasycené mastné kyseliny podporují obnovu myelinu, obalu nervů, nebo tak nějak, jestli se to dá říct. Ano, paní doktorka souhlasí.

oil-bottles-kopie

Pravděpodobně, jako každý, kdo se setká s konopím, tak ho zkusí i kouřit. Já jsem to také vyzkoušela a zjistila jsem, že po vykouření malé, já tomu říkám, malá zelená cigaretka, se mi zlepší rovnováha a chůze. Ujdu, třeba jenom s lehkou oporou, několik metrů. Cigarety si balím v baličce na cigarety. A dvě malinké cigaretky beru denně. A úplně mi to stačí. Ráno, když jsem úplně ztuhlá, tak si jednu vykouřím, okamžitě se uvolním, a mohu vstát, mohu dělat spoustu věcí. A po příliš opulentním jídle to je také dobré vykouřit, protože člověk se opět uvolní, a cítí se lehčeji.

Navíc… Můj táta má diagnostikovanou migrénu, a já jsem po něm zdědila velmi časté bolesti hlavy s několika prvky migrény, jak mně bylo řečeno nedávno v nemocnici, na neurologii. A já, když se mně podaří chytnout tu bolest hned v začátku a vykouřím si tu malou cigaretku, bolest okamžitě zmizí a už se nevrátí. Anebo když mě třeba začne škrábat v krku. Opět si ji vykouřím, škrábání v krku zmizí. Pokud je to už po delší době, a to škrábání je silnější, tak následující nachlazení trvá maximálně tři dny, s velmi slabou rýmou a slabým škrábáním v krku.“

Zdroj: RADIMECKÝ, Josef. Perspektivy léčby konopím: Zdraví, legislativa, politika: Souhrnná zpráva z odborného parlamentního semináře. 1. Praha: Centrum adiktologie, PK 1. LF UK a VFN, 2010.

Komentáře uzavřeny.