Pěstování konopí
Marihuana, konopí, tráva, tak pod těmito názvy se skrývá léčivá bylina, o které ve svém okolí slyšíme stále častěji. Léčivé účinky této rostliny jsou lidstvu známé už po tisíciletí a byla by určitě škoda jich nevyužít. Náš team se proto pokusil sepsat jednoduché informace o dvou možnostech pěstování této byliny.
Pěstování venku – outdoor
Pěstování konopí outdoor znamená pěstovat bylinu například na zahradě, na palouku, v lese, na poli mezi kukuřicí, anebo ve skleníku. Tráva potřebuje pro svůj růst a vývoj dostatek slunce a vláhy. Pokud jí zajistíme dostatek živin a dostatek prostoru, výsledkem bude mohutná a silná rostlina. Pěstování konopní na venku je nenáročná záležitost, neboť slunce nám svítí samo, občas nám také zaprší, takže není nutné neustále zalévat a přísun vzduchu není potřebovat regulovat. Tento způsob pěstování je regulován samotnou přírodou a často se tak dosahuje dokonce i lepších výsledků. Tuto rostlinu, která roste pod širým nebem, ovšem může poškodit prudká bouřka či krupobití. Dalším rizikem pro tuto rostlinu jsou škůdci, jako jsou například šneci, housenky. I větší zvěř je hrozbou pro konopí, jako jsou třeba srnky, které s oblibou okusují mladé rostlinky.
Pěstování doma – indoor
Pěstováním indoor se má na mysli pěstování konopí v uzavřených prostorech, zejména pak ve starých šatních skříní a ve speciálních pěstebních boxech. Základem je simulace co nejdokonalejších ideálních přírodních podmínek, při které se reguluje doba světla, množství živin a zálivky, kyselost pěstebního substrátu, teplota a rovněž i vlhkost. Při výběru této varianty pěstování nehrozí zničení rostliny kroupami, silným deštěm či ožírání zvěří. Vše máme tedy pod přímou kontrolou. Pěstební speciální prostory je možné umístit v podstatě všude po domě či bytě. Tento způsob pěstování má ovšem i své nevýhody. Celkově se jedná o náročnější udržování ideálního přírodního prostředí pro růst a vývoj konopí. Další nevýhodou jsou rovněž pořizovací náklady k nákupu nezbytných pomůcek k indoor pěstování.
Poslat komentář