13 Leden

Počátek komunismu?

Autor: admin Kategorie: aktuality, Legalizace konopí Komentáře: 0

Dne 13. listopadu 2013 proběhly po celé České republice pokojné demonstrace, které byly organizovány pomocí společné události, jež byla sdílena na sociálních sítích. Protesty byly proti bezprecedentní razii na české obchody s potřebami pro pěstování neboli hony na growshopy a to v týdnu, kdy se konal v Praze konopný veletrh CannaFest.

„Muži zákona“ zabavovali zboží, které je v republice plně legální a které se prodává v každém zahrádkářství, supermarketech a trafikách. Proto je zabavování tohoto jinde legálního zboží v growshopech legislativně velmi pochybené, napadnutelné a v historii naší zemi nemá tato událost obdoby. Ve všech okolních státech včetně katolického a represivního Polska fungují growshopy zcela legálně. Bez ohledu na tyto fakta policie stále zboží zabavuje, a nikdo neví, kdy se tato represivní vlna zastaví.

Ve většině měst jako je Ostrava, Plzeň, Olomouc, Pardubice, Zlín, Česká Třebová a Havlíčkův Brod se nespokojení lidé sešli, diskutovali, podepisovali petici a poté se v klidu rozešli přesně tak, jak je to běžné v každé demokratické zemi. V jednom městě byla ovšem akce sabotována českou policií takovým způsobem, který nápadně připomíná represivní praktiky z let těžké totality. V ranních hodinách se na jedné sociální síti objevila informace, že v jednom z výše jmenovaných měst se akce z nějakých důvodů ruší. Pod tímto oznámením se ovšem ihned rozpoutala živá diskuze, proč by se měla tato akce rušit a několik přispěvovatelů trvalo na jejím konání, i přesto kdyby původní dobrovolný organizátor nemohl dorazit. Tuto akci podpořil i v tomto městě předseda občanského sdružení Legalizace.cz Robert Veverka. Poklidný protest tedy nakonec zdárně proběhl i v tomto městě, zúčastnilo se ho cca 30 lidí, někteří dorazili z okolních měst a přítomni byli i zástupci Českého rozhlasu. Protest následně poté podpořili i místní zástupci Strany zelených.

demonstrace

Pokud v České republice dojde díky válce proti growshopům ke snížení dostupnosti marihuany, lze také očekávat, že velké množství jejích konzumentů začne nakupovat jiné a to tvrdé drogy, které jim v případě nedostatku marihuany každý druhý dealer rád a ochotně prodá.

Svoboda sdružování a právo veřejně debatovat o problémech společnosti patří bez debat mezi zásadní demokratické principy. A pokud jsou tyto principy potlačovány policií ČR, která tak naprosto bezprecedentně zneužívá pravomoci veřejného činitele, dostává se tak náhle celá naše společnost zpět do let těžkého komunismu. A tady se ovšem už nejedná o konopí…

Poslat komentář

*