18 Prosinec

Pravidla správné pěstitelské praxe pro pěstování konopí pro léčebné použití

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék, Pěstování konopí Komentáře: 1

Jak již jistě víte, v roce 2015 byl vybrán český „výrobce“, lépe řečeno pěstitel, lékařského konopí, které mohou pacienti dostat v lékatnách. Všechny společnosti, které se tenkrát hlásili do výběrového řízení museli splnit „Pravidla správné pěstitelské praxe pro pěstování konopí pro léčebné použití“, které stanovil zadavatel. Celý dokument si můžete stáhnout níže, jde o docela zajímavé čtivo.

Pravidla správné pěstitelské praxe pro pěstování konopí pro léčebné použití – stahujte ZDE.

Níže uvádíme pár bodů, které musí pěstitel plnit.

2.2 Činnosti, při kterých se přichází do přímého styku s konopím pro léčebné použití, nesmí vykonávat fyzické osoby, v jejichž organismu je přítomna návyková látka, pokud se nejedná o přítomnost návykové látky z důvodu lékařem předepsané léčby. Tito zaměstnanci jsou povinni podrobit se na výzvu zaměstnavatele lékařské prohlídce ke zjištění přítomnosti návykové látky v organismu (viz § 18 zákona č. 167/1998 Sb.).

3.1 Pěstovat, zpracovávat a uchovávat konopí pro léčebné použití je možné pouze v zabezpečených, uzavřených krytých prostorách vhodných pro tento účel.

6.1 Konopí pro léčebné použití musí být pěstováno v substrátu nezatíženém kontaminací, např. těžkými kovy, zbytky pesticidů nebo jiných chemických látek. Všechny prostředky používané pro výživu rostlin musí být aplikovány úsporně podle potřeb daného rostlinného druhu a musí být aplikovány tak, aby bylo omezeno jejich vyplavování ze substrátu.

podpeskonprol2

8.1 K základnímu zpracování patří např. omývání, ošetření za účelem odstranění hmyzu za použití plynů (fumigace), řezání před sušením, sušení, zmrazení.

10.3 Konopí pro léčebné použití smí být dopravováno pouze v uzamykatelných kovových kontejnerech nebo ve speciálně konstruovaných zavazadlech opatřených zámkovým mechanismem nebo v uzavřeném prostoru dopravních prostředků, upravených tak, aby nemohlo dojít k úniku těchto látek mimo uzavřený prostor. Při jeho nakládání, přepravě a vykládání musí dopravce zajistit nepřetržitou ostrahu. Dopravní trasy musí být nepravidelně měněny a nesmí být zveřejněny. Konopí pro léčebné použití musí být při dopravě označeno takovým způsobem, aby bylo možné zjistit, že se jedná o tuto látku, přičemž označení musí být provedeno takovým způsobem, aby nepovolané osoby nemohly zjistit, co se dopravuje.

Komentáře

  • Autor: Radim
    3/02/2017

    Pokud chcete poprve pestovat, jako ja loni, tak doporucuji kontaktovat obchod s vybavenim pro pestovani https://www.nejlevnejsi-growshop.cz – se vsim me poradili, jak pri nakupu, tak i pri dalsich dotazech a uroda byla vice nez dobra. Udelal jsem masticky a rozdal po pribuznych a znamych a vsichni si to chvali.

Poslat komentář

*