15 Listopad

Prohibicionista a aktivista Jack Herer

Autor: admin Kategorie: aktuality, Legalizace konopí Komentáře: 0

Stejně tak jako se za posledních pár let objevilo několik úžasných odrůd konopí, objevili se také lidé, bez kterých by marihuana nebyla tím, čím je dnes. A je vždy důležité si tyto osobnosti připomínat, abychom viděli, že i jeden člověk může pohnout naším světem.

Bude tomu už přes tři roky, co zemřel velký muž Jack Herer, který svým dílem značně přispěl k tomu, že nynější legalizační hnutí je tam, kde je. Mezi lidmi, kteří se zabývají legalizací konopí, se nenajde snad nikdo, kdo by o Jackovi neměl aspoň trochu povědomí.

Herer si jako jeden z prvních dovolil otevřeně kritizovat přístup USA ke konopí, respektive k marihuaně. Jack se narodil v New Yorku v roce 1939 a v mladším věku byl nadšeným republikánem. Jeho názory byly velice „proválečné“, proto také dobrovolně sloužil ve válce v Koreji jako vojenský policista. Dokonce své první manželce vyhrožoval rozvodem, když se dozvěděl, že vyzkoušela trávu. V roce 1967 se s ní ale přesto rozvedl a přestěhoval se do Los Angeles, kde se zamiloval do dívky, která měla k trávě velmi blízko. To byla ta cesta, po které se Jack konečně dostal k trávě a rychle tak posunul své názory do roviny, ve které zůstaly po zbytek jeho života. Říká se, že konvertité jsou nejsilnějšími obránci víry, a v Hererově případě to nepochybně tak bylo. Asi bychom nenašli osobnost, která měla na pro-konopný aktivismus takový vliv jako právě on.

I když se Jack řadil spíše k intelektuálním aktivistům, nebál se „zašpinit“ si ruce. Protestoval před vládními úřady, spřátelil se s válečnými veterány, kteří byli bez střechy nad hlavou, a jeho charisma spolu s motivací zařídily, že kolem sebe shromáždil stovky stejně nadšených lidí, jako byl on sám. Na počátku sedmdesátých let se spolupodílel na tvorbě GRASS (Great Revolutionary American Standard System, tedy Velký revoluční americký standardizační systém), což byla příručka, která popisovala jak hodnotit kvalitu marihuany. V této době také projektoval a konstruoval nejrůznější dýmky a další kuřácké potřeby, které prodával společně s dalšími různorodými konopnými výrobky v krámku vlastněném společně s Edem Adairem. S tímto Edem také v roce 1973 rozjel první skutečnou legalizační kampaň a zapřísáhnul se, že dosáhne legalizace marihuany nebo zemře při pokusu o ni, což se nakonec za mnoho let později také stalo.

grass

Jedna z nejlepších marihuanových odrůd, která je v současnosti prodávaná, nese název právě podle legendy Jacka. Řada semen konopí Jack Herer v nabídce seed banky Sensi Seeds  v sobě nese geny Haze, Northern Light a dalších druhů. I zkušený kuřák je často ohromen sílou této odrůdy a nezkušený se ji nebojí podruhé kouřit. Nicméně tyto semena se řadí k těm nejdražším na trhu, ovšem zákazníci nebudou nikdy litovat.

Zdroj: http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/856-legenda-jack-herer

Poslat komentář

*