22 Březen

První automaty s marihuanou v Seattlu

Od doby, kdy byli první automaty na mince představeny v Londýně kolem roku 1880, bylo jen otázkou času, kdy se je někdo rozhodne využít pro prodej marihuany.

Automaty ZaZZZ, které byly nedávno uvedeny v pečovatelských centrech v Seattlu, v lékárnách ve Washingtonu, nyní poskytují nejen rostlinky marihuany, ale také valorizační pera, energetické nápoje s konopným olejem a další zboží pro kvalifikované pacienty. Až do teď, prodávaly automaty ve městě Seattle pouze potraviny.

Tyto revoluční stroje, rozpoznají, komu zboží prodávají: používají sadu kamer a software pro rozpoznání obličejem, aby spojili tvář kupujícího s jeho fotkou na doklad totožnosti a tak se potvrdila jeho lékařská způsobilost. V přední části stroje je také umístěna rohož pro detekci hmotnosti, aby bylo možné ověřit, že osoba s dokladem a kupující jsou jedna a tatáž. Nicméně pro tuto chvíli jsou stroje provozovány pouze pod dohledem zaměstnance lékárny.

zazzz2

Aby automaty nezaostávaly za lidskými prodejci, obrazovka ZaZZZ poskytuje podrobné informace o všech prodávaných typech marihuany. A to zda je rostlina lokálního původu, tady od pěstitelů přímo z Washingtonu.

ZaZZZ umožňují pouze hotovostní platby nebo pomocí Bitcoin, protože federálové nedovolují užití debetních nebo kreditních karet při transakcích spojených s marihuanou.

Automaty jsou speciálně vyztužené, aby tak znesnadnily jakékoliv vloupání, říká jejich výrobce, technologická společnost se sídlem v Arizoně American Green.

Zatím existuje pouze několik automatů v Seattlu, ale prezident American Green Stephen Sherain si myslí, že stovky dalších by mohly být uvedeny do provozu v nadcházejících letech. Doufají, že časem je bude možné umístit i mimo výdejny lékařské marihuany, bude to výsledkem stále vzrůstajícího zájmu o marihuanu lékařskou i relaxační.

Článek je volným až svévolným překladem:

zdroj: http://www.hightimes.com/read/pot-vending-machines-debut-seattle

Poslat komentář

*