17 Leden

První společnost konopí na Jamajce

I přes dlouhou cestu oznámila konečně Jamajka, místo zrození reagge i legendárního milovníka marihuany Boba Marleyho, start první společnosti pro léčebné konopí.

Jamajský ministr průmyslu, investic a obchodu Anthony Hylton byl mezi zástupci vlády, kteří se zúčastnili slavnostní akce v hlavním městě, kde bylo formálně oznámeno otevření společnosti pro léčebné konopí pod názvem MediCanja. Tento ostrovní stát slavný svým magickým kouzlem a spojením s marihuanou, neboli ganjou, jak je místně nazývána, je dlouhodobě znám jako hlavní dodavatel ilegální marihuany z Karibiku do USA. MediCanja chce usilovat o to, jak najít legitimní zdroj příjmů z jamajské hojně pěstované, ale stále nelegální byliny. Společnost konopí se bude prioritně soustředit na výzkum a vývoj produktů s důrazem na kanabidiol, neboli CBD, složku v marihuaně, která má léčebné, nikoliv ovšem psychoaktivní účinky. Dále představitelé také upozornili, že některé variace marihuany byly geneticky upravené, aby obsahovali vysokou hladinu CBD, ale nízkou hladinu psychoaktivní složky THC.

medi

Místní vědec a podnikatel Henry Lowe, který je výkonným ředitelem MediCanja, představil jejich myšlenku, že prvotní výzkum by se měl soustředit právě na vývoj takovéto odrůdy. Podle tohoto vědce by léčebné konopí mohlo mít multiplikační efekt, podporující také další odvětví Jamajky jako je turismus spojený se zdravotní péčí a wellnes. Léčebné konopí by mělo touto cestou úspěšně pomoci transformovat Jamajskou rodící se ekonomiku.

Výkonný ředitel MediCanja neinformoval, jak zamýšlí zajistit dodávky marihuany, tedy materiálu, ze kterého budou vyráběny léčebné produkty, ovšem informoval, že vše bude probíhat legálně.

První společnost konopí již obdržela povolení k provozu a Jamajský parlament je na cestě ke schválení legislativy. Společnost uvedla, že nebude porušovat žádné místní či mezinárodní zákony nebo dohody. Ovšem přesně neinformuje, jak brzy bude možné s výrobními aktivitami začít. Společnost dále mluví o léčebném konopím, kdy je známé pro své léčivé účinky v řadě onemocnění, jako je nespavost, úzkost, zvracení a nevolnost, bolest, symptomy různých typů rakoviny či glaukom. Vzhledem k historii, která spojuje Jamajku a konopí, by se mohla tato země stát centrem léčebného konopí v Latinské Americe a Karibiku.

karibik

Poslat komentář

*