25 Prosinec

Samonakvétací semena Super Autos

Autor: admin Kategorie: aktuality, Odrůdy konopí, Pěstování konopí Komentáře: 0

„Od počátku 21. století zná celý západní svět boom ohledně pěstování konopí určeného pro vlastní potřebu. V následujícím článku popíšeme základní vlastnosti samokvetoucích semínek a také představíme novou vlnu samokvetoucích semínek známých jako „Super Autos“. Jako příklad poskytneme informaci týkající se vývoje Sweet Seeds katalogu samokvetoucích semínek. Všechny fotografie jsou samokvetoucí semínka patřící této seed bance.

V dnešní době se stávají samokvetoucí odrůdy více a více vyhledávané a je o ně mezi pěstiteli konopí velký zájem po celém světě. Jejich hlavní výhodou je, že kvetou automaticky, bez ohledu na době světla, kterou dostanou. To znamená celé množství výhod v porovnání s jejich ne-samokvetoucími druhy, to tedy vede ke skutečnosti, že v tak krátkém období si našly tyto kdysi opovrhované rostliny své místo v síni slávy mezi konopnými druhy. Moderní samokvetoucí druhy zdědily samokvetoucí schopnost od rostlin typu Ruderalis (Cannabis Ruderalis), který pochází z chladných oblastí východní Evropy (Maďarsko, jižní Sibiř, Rusko) a Střední Asie, kde klima – obzvláště zima a sníh – umožňuje pěstovat při příznivých podmínkách tři až čtyři měsíce, kdy jsou rostliny schopné růst a množit se. Tyto odrůdy si tedy vyvinuly speciální adaptační schopnost, aby kvetly a tvořily semínka během krátkého času, který mají. Zachraňují svůj druh i v takových nehostinných podmínkách.

Na výše zmíněné divoké rostliny druhu Cannabis Ruderalis se vždy shlíželo s opovržením, jak pro lékařské účely, tak i pro rekreační účely, protože vytvářely rostliny konopí s velmi malým obsahem THC. Navíc jsou tyto rostliny docela malé, 30 – 80 cm, což je další důvod, proč se jimi opovrhovalo a používaly se pouze jako průmyslový materiál pro výrobu vlákna.

Zájem o samokvetoucí odrůdy prvotně nastal, když pár odvážných šlechtitelů zpozorovalo obrovský potenciál skrytý v malé odsouzené rostlině. Tedy rozhodnutí experimentovat, zkřížit primitivní Ruderalis s vybranými klony. Jejich účel byl získat 100 % samokvetoucí rostliny, které se uchovají vysoký obsah THC, aniž by se ztratilo typické aroma pro tyto klony.

Úžasný úspěch získaný těmito samokvetoucími druhy v posledních letech je díky jejich zlepšující se kvalitě, úrovni kanabinoidů a jejich aroma. Je to také díky mnoha výhodám objevených při pěstování těchto nových druhů. Hlavní výhoda je schopnost kvést a být sklizena nezávisle na počtu hodin, které obdržela.

Při pěstování outdoor to umožňuje několik nových možností a kombinací, které pomáhají pěstitelům zlepšit roční úrodu konopí pro vlastní potřebu. Možnost sklízení mimo sezónu je neuvěřitelná výhoda pro všechny outdoor pěstitele. S příchodem samokvetoucích druhů na scénu už nemusí tito pěstitelé mít pouze jednu úrodu na konci léta; nyní mají možnost užívat si sklizeň také před létem.

Využitím těchto příležitostí začali outdoor pěstitelé ve vlhkých oblastech, které jsou kvůli okolnímu prostředí náchylné na vznik hub, pěstovat tyto odrůdy, aby se vyvarovali klimatu v září a říjnu, kdy mohou houby způsobit hnilobu palic. Pěstitelé v horách nebo v chladných oblastech také začínají pěstovat tyto odrůdy v sezóně jaro – léto, čímž dosahují excelentních výsledků. Ve městech jsou tyto odrůdy imunní vůči pouličnímu osvětlení, kvetou korektně, i pokud je umístíme pod sloup veřejného osvětlení. To, společně s malou velikostí rostlin, z nich dělá ideální rostliny pro pěstování ve městech, kdy je můžeme umístit i na balkon.

Existuje několik indoor pěstitelů, kteří začínají dělat prostor pro tyto odrůdy i v jejich skříni. Hlavním důvodem těchto pěstitelů je rychlost životního cyklu samokvetoucích odrůd: jen 60 – 70 dnů od zasetí po sklizeň. Přestože jsou tyto samokvetoucí odrůdy pěstované indoor při fotoperiodě 18 – 20 hodin světla a 4 – 6 hodin tmy, tento nadbytek hodin světla v porovnání s 12 hodinovým režimem, který je potřeba pro klasické rostliny, nahradí více než měsíc pěstování, takže ušetříte za elektřinu, ale také i svůj čas. Ti pěstitelé, kteří mají místnost pro matky a řízky, také mohou využívat výhod pouhého otevírání dveří, kdy mohou chodit do místnosti během průběhu celého cyklu 18/6 samokvetoucích rostlin.

Další hlavní vlastností těchto odrůd je malá výška. To se považuje za výhodu pro ty, kteří chtějí pěstovat malé diskrétní rostliny. Bylo zjištěno, že tyto odrůdy jsou mnohem více oblíbené v západních zemích s přísným zákonem proti domácím pěstitelům konopí v porovnání se zeměmi, kde není zákon tak striktní.“

Zdroj: Soft Secret. Nizozemí: Discover Publisher BV Nizozemí, 2011, 2011(2).

Poslat komentář

*