24 Leden

Slavné osobnosti a konopí

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék, Legalizace konopí Komentáře: 0

Louis Armstrong (jazzman)

Jako první osobnost, která milovala marihuanu, jsme vybrali trumpetistu z New Orleansu Louise Armstronga. Louis poprvé hulil „gage“ nebo „muggles“, když žil v Chicagu a bylo mu dvacet let. Armstrong v knize M. Jonese a J. Chiltona Louis: The Louis Armstrong Story vysvětluje, že si v té době říkali ’vipers‘ (zmije), což mohl být kdokoli, kdo kouřil a respektoval ’gage‘. Louis vždy trávu chápal jako druh medicíny, levnou alternativu k alkoholu, která ale přináší mnohem lepší myšlenky a vize. Na počátku třicátých let bylo již obecně známo, že je Armstrong pravidelným uživatelem konopí. Louis je pravděpodobně první celebritou, která byla zatčena za marihuanu. Jeho vzpomínky na tuto situaci připomínají, jak jej jednou dva policisté zadrželi, když zrovna kouřil trávu před jedním losangeleským klubem. Za tento přestupek strávil devět dní v base a u soudu dostal podmínku. Ten samý večer opět hrál, jako by se nic nestalo a několik filmových hvězd přišlo až k pódiu, aby se podívali co je to vlastně za holku (marihuanu), s kterou ho chytili. Na tuto humornou situaci Louis rád vzpomínal. Armstrong také napsal slavný dopis prezidentu Eisenhowerovi, kde žádal o legalizaci marihuany.

louis_armstrong_2AG

Louis Armstrong

Bob Marley, hudebník (Jamajka)

Snad nejznámější osobností, s kterou si lidé spojují trávu, je zesnulá jamajská reggae legenda Bob Marley. Bob je zároveň považován za guru boje za legalizaci marihuany. Vždy tvrdil, že hudba a tráva jdou dohromady. Bob začal trávu kouřit v šedesátých let, kdy začal i poprvé zpívat. Odsuzování konopí vnímal za rouhání neboť šířil vizi, jak může být Bohem stvořená bylina učiněna ilegální člověkem? Pokud je pěstování konopí vnímání jako ilegální, pak je podle lidských zákonů Bůh, jenž stvořil všechny rostliny kriminálník. Boba rovněž nepřekvapovala perzekuce kuřáků trávy ze strany Babylónu, vládnoucího systému: „Ukřižovali Krista, pamatujete?“ připomínal tak lidem.

bob marley ganja

Bob Marley

John Lennon, hudebník, skladatel, malíř, spisovatel, politický aktivista (Velká Británie)

Stejně jako ostatní členové slavné kapely minulého století The Beatles patřil John Lennon k největším milovníkům a propagátorům konopí. S marihuanou legendární skupinu zřejmě seznámil další slavný umělec a hulič Bob Dylan. Stalo se tak při jejich první návštěvě New Yorku v létě roku 1964 a Dylan je přišel navštívit do hotelu. Od těch časů se stala tráva nedílnou součástí jejich tvorby. Sám Lennon k tomu později uvedl, že kouřili trávu neustále i k snídani. Byli stále zhulení a nikdo s nimi nemohl komunikovat, všichni brouci měli skelné oči a jen se tiše hihňali. V roce 1970 přiznal John v jenom rozhovoru, že si dokonce zahulili v mahagonem vykládané šatně Buckinghamského paláce krátce předtím, než byli britskou královnou v říjnu 1965 vyznamenáni vysokým řádem britského impéria.

john-lennon-marijuana

John Lennon

Poslat komentář

*